Stalowe potwory uśpione w niemieckim lesie… galeria, informacje i dojazd.

7
Stalowe potwory uśpione w niemieckim lesie pod granicą z Belgią...

Niezwykły poligon który jest jednocześnie rezerwatem przyrody… na jego terenie znajdują się pojazdy pancerne, które od lat przyciągają ogromne ilości ciekawskich.

Rezerwat przyrody jest częścią obszaru szkolenia lokalizacyjnego Bundeswehry o powierzchni 224,9 ha. Przede wszystkim dla Centrum szkoleniowego dla systemów lądowych technologii (AustZTLS). Wchodzenie w czasie ćwiczeń jest zabronione, poza czasem ćwiczeń teren otwarty jest dla cywilów – jednak robisz to na własne ryzyko.

Poligon zlokalizowany jest w Brander Wald w okolicy Akwizgranu przy granicy z Belgią. Na jego terenie znajdują się trzy amerykańskie czołgi M47 Patton, jeden czołg M41 Walker Bulldog oraz jeden niemiecki bojowy wóz piechoty HS30.

M47 Patton – amerykański czołg podstawowy I generacji. Pojazd wyprodukowany w krótkiej serii, szybko wycofany z uzbrojenia US Army, ale przez wiele lat używany przez armie sojuszników USA.

M41 Walker Bulldog – amerykański czołg lekki mający zastąpić czołg M24 Chaffee.

Schützenpanzer Lang HS.30 – niemiecki bojowy wóz piechoty zaprojektowany w latach 50. XX wieku.

Mimo że jest to teren wojskowy to tak jak wspomniałem, można go legalnie zwiedzić. Tutaj możecie poznać dokładna lokalizację i wszelkie wskazówki dojazdu do tego miejsca:

Zdjęcia podesłał jakiś czas temu na naszą stronę: Waldemar Krzywoń i Daniel

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

7 KOMENTARZE

  1. Aż dziwne że tego ktoś nie zebrał na złom czy nawet do muzeum bo wydają się w całkiem dobrym stanie wizualnym. U nas chyba nie ma już takich rzeczy.

  2. jak ktoś ma wykrywacz metali i szukał to gdzie jest najleprze miejsce gdzie możez znaleśc coś z czasów wojny
    jak ktoś wie to niech pisze na fecebooku proszę Janek wojciechowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię