Stalowe potwory uśpione w niemieckim lesie… galeria, informacje i dojazd.

7
Stalowe potwory uśpione w niemieckim lesie pod granicą z Belgią...

Niezwykły poligon który jest jednocześnie rezerwatem przyrody… na jego terenie znajdują się pojazdy pancerne, które od lat przyciągają ogromne ilości ciekawskich.

Rezerwat przyrody jest częścią obszaru szkolenia lokalizacyjnego Bundeswehry o powierzchni 224,9 ha. Przede wszystkim dla Centrum szkoleniowego dla systemów lądowych technologii (AustZTLS). Wchodzenie w czasie ćwiczeń jest zabronione, poza czasem ćwiczeń teren otwarty jest dla cywilów – jednak robisz to na własne ryzyko.

Poligon zlokalizowany jest w Brander Wald w okolicy Akwizgranu przy granicy z Belgią. Na jego terenie znajdują się trzy amerykańskie czołgi M47 Patton, jeden czołg M41 Walker Bulldog oraz jeden niemiecki bojowy wóz piechoty HS30.

M47 Patton – amerykański czołg podstawowy I generacji. Pojazd wyprodukowany w krótkiej serii, szybko wycofany z uzbrojenia US Army, ale przez wiele lat używany przez armie sojuszników USA.

M41 Walker Bulldog – amerykański czołg lekki mający zastąpić czołg M24 Chaffee.

Schützenpanzer Lang HS.30 – niemiecki bojowy wóz piechoty zaprojektowany w latach 50. XX wieku.

Mimo że jest to teren wojskowy to tak jak wspomniałem, można go legalnie zwiedzić. Tutaj możecie poznać dokładna lokalizację i wszelkie wskazówki dojazdu do tego miejsca:

Zdjęcia podesłał jakiś czas temu na naszą stronę: Waldemar Krzywoń i Daniel

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

7 KOMENTARZE

  1. Aż dziwne że tego ktoś nie zebrał na złom czy nawet do muzeum bo wydają się w całkiem dobrym stanie wizualnym. U nas chyba nie ma już takich rzeczy.

  2. jak ktoś ma wykrywacz metali i szukał to gdzie jest najleprze miejsce gdzie możez znaleśc coś z czasów wojny
    jak ktoś wie to niech pisze na fecebooku proszę Janek wojciechowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.