Takiej wizyty pełniący nocny dyżur policjant raczej się nie spodziewał, o 4 nad ranem mieszkaniec Włodawy przyniósł na tamtejszą komendę pistolet. Chciał poinformować że znalazł go 2 miesiące wcześniej w trakcie koszenia trawy.

Takie wizyty na komendzie raczej są rzadkością, przychodzi facet z bronią i mówi że chciał ją oddać, bo znalazł ją 2 miesiące wcześniej kosząc trawę ale dopiero niedawno przypomniał sobie o tym fakcie. Jak zeznał 46-letni mężczyzna dopiero jak uświadomił sobie że posiadanie takich przedmiotów jest zabronione, postanowił coś z tym zrobić i zabrał ją ze sobą na komendę, kładąc przed na biurku przed nosem dyżurnego.

„Dziś około godziny 4 rano do włodawskiej komendy przyszedł 46-letni mieszkaniec gm. Włodawa. Celem jego wizyty o tak wczesnej porze było poinformowanie dyżurnego, że podczas koszenia trawy znalazł broń. Na pytanie policjanta, gdzie w tej chwili się ona znajduje, mężczyzna wyciągnął ją i położył na biurku mundurowego.” – podaje podinsp. Bożena Szymańska rzecznik lubelskiej policji

Znalazca zeznał że o broni zwyczajnie zapomniał, położył ją na półce i dopiero teraz uznał że należy coś z tym zrobić. Na komendę wybrał się o tak nietypowej porze jak 4 nad ranem, bo jak powiedział „myślał, że w nocy policja ma mniej pracy”.

Pistolet Browning M1900 fot. policja.gov.pl

W broni jak widać brakuje kilku elementów, jak bezpiecznika i okładzin rękojeści jednak wciąż jest w bardzo dobrym stanie jak na odkrycie z ziemi… że wręcz nieprawdopodobnym, no chyba że był w jakimś pojemniku. Jest to dokładnie zabytkowy egzemplarz pistoletu samopowtarzalnego konstrukcji Johna Mosesa Browninga tzw. Browning model 1900, który był pierwszym sukcesem komercyjnym Browninga. Pistolet ten jest również znany również jako Browning Nr 1, był bardzo popularną bronią „kieszonkową” na początku XX wieku, zarówno na rynku cywilnym, jak i wśród policji. Został zaprojektowany około roku 1896, wszedł do produkcji w belgijskiej firmie FN w 1899. Następnie w roku 1900 dokonano kilku istotnych modyfikacji i FN Browning M1900 przyjął swój bardzo charakterystyczny kształt który widzimy na załączonej fotografii. Jego produkcję zakończono w 1910 roku kiedy to rozpoczęto serię M1910.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


10 KOMENTARZE

  1. Idiota.
    Teraz policja mu zrobi z zadka jesień średniowiecza. Z takimi rzeczami NIE idzie się na policję, no chyba że szuka się kłopotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.