Pistolet maszynowy MP-40 tzw. Schmeisser został odnaleziony w opustoszałym domu jednorodzinnym, którego nabył nowy właściciel z zamiarem gruntownego remontu. Znalazca przekazał broń policji.

Pistolet maszynowy MP-40, który produkowany był przez Niemców i Austriaków w trakcie II wojny światowej w latach (1940–1944) został odnaleziony w opuszczonym domu jednorodzinnym w Biadolinach Radłowskich. Popularnie przypisano mu nazwę „Schmeisser” – choć naprawdę niemiecki konstruktor Hugo Schmeisser stworzył do niego tylko magazynek. Obecny właściciel posesji odnalazł go ukrytego w jednym z pomieszczeń podczas przygotowywania domu do gruntownego remontu.

„Mieszkaniec Biadolin Radłowskich, 44-letni właściciel nieruchomości sprzątał dom, w którym od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszkał. Ostatni właściciel zmarł w latach 60-tych ubiegłego stulecia i od tamtej pory budynek nie był przez nikogo zamieszkały. W jednym z pomieszczeń gospodarczych, przykryty różnego rodzaju mapami odnalazł karabin przypominający ten czasów zawieruchy wojennej.” – można przeczytać na stronie KMP w Tarnowie

Broń została zabezpieczona przez policjantów z Wojnicza, których nowy właściciel terenu telefonicznie poinformował o swoim odkryciu. Znaleziony pistolet maszynowy MP-40 był ukryty wraz z jednym magazynkiem, bez amunicji. Obecnie prowadzone będzie postępowanie, po którym prokurator wyda nakaz przekazania go do zbiorów muzealnych lub zniszczenia. Dodam że istnieje duża szansa że broń należała do lokalnego partyzanta, który wraz ze swoją śmiercią zabrał jej tajemnice ze sobą.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.