Lubelskie. Polskie granaty i zapalniki z okresu IIWŚ odkryte w ogrodzie

0
zapalniki do granatow wz 31
Zapalniki do Polskich granatów wz.31 fot. policja.gov.pl

Depozyt polskich granatów ręcznych wz.31 oraz zapalniki z materiałem inicjującym znalezione zostały podczas prac ziemnych w miejscowości Łobaczew Mały. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy znaleźli kolejne „pamiątki” z okresu II wojny światowej.

We wtorkowe popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotów przypominających granaty. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych na jednej z posesji w miejscowości Łobaczew Mały w województwie lubelskim.

Granaty wz.31 fot. policja.gov.pl

Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze terespolskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia granatów i zapalników do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do znaleziska.

Wczoraj saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia militariów jak też pobliski teren, zabezpieczając łącznie 20 sztuk polskich granatów ręcznych wz.31 oraz 68 sztuk zapalników w skrzynce transportowej pochodzące z okresu II wojny światowej.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.