Nadchodzi najnowszy wykrywacz od Polskiego producenta wykrywaczy RUTUS – będzie się nazywał Atrex. Co nowego znajdziecie w Atrexie? Zapraszam do krótkiego tekstu.

Pierwszą nowinką w Atrexie jest dostępność dwóch rodzajów oprogramowania, które użytkownik może zmienić sam w innowacyjny sposób. „Basic” dla osób poszukujących detektora przyjaznego dla użytkownika oraz „Advance” dla użytkowników, chcących kontrolować każdy aspekt pracy urządzenia. Do zmiany oprogramowania nie są potrzebne kable, czy też specjalne aplikacje, które użytkownik musi zainstalować na swoim laptopie. Wszystko jest obsługiwane bezprzewodowo za pomocą WiFi i zwykłej przeglądarki stron internetowych dzięki czemu wymianę oprogramowania można dokonać nawet w terenie za pomocą telefonu. W przyszłości mogą pojawić się kolejne oprogramowania do zadań specjalnych.

Drugą ważną rzeczą jest Multifiltr. Wszędzie tam gdzie grunt jest mocno zmineralizowany i zakłóca to poszukiwania, Rutus Atrex ma „asa w rękawie”. Multifiltr to algorytm działający w tle normalnej pracy wykrywacza. Jeśli mały obiekt z metalu kolorowego może być zasygnalizowany przez normalne filtry gruntowe czyli problemu z gruntem nie ma – nic się nie dzieje, detektor pracuje w klasyczny sposób. Jeśli sygnał od gruntu jest większy niż sygnał od obiektu – Multifiltr na podstawie danych archiwizowanych za ostatnie kilkadziesiąt milisekund potrafi odtworzyć przybliżone ID obiektu i zasygnalizować obiekt kolorowy. Skuteczność detekcji obiektów z metali kolorowych w gruntach mocno zmineralizowanych wzrasta bardzo wyraźnie. Sprawdzaliśmy to w rzetelnych testach terenowych i nie ma żadnej wątpliwości, że opracowany teoretycznie „Multifiltr” działa w praktyce.

Kolejną nowością jest możliwość neutralizacji wpływu wody na poszukiwania. Neutralizacja nie oznacza „zamaskowania” problemu. Woda przewodząca prąd elektryczny ma inne cechy niż obiekty metalowe. Jeśli wodę „pobudzimy” kilkoma częstotliwościami to okazuje się, że można bez problemu sygnał od wody „odjąć” od siebie, a sygnały od obiektów metalowych mogą zostać poddane dalszej obróbce. Z Atrexem można chodzić po mokrej plaży, bagnach i torfowiskach dokładnie tak samo jak po suchym piasku.

Następną nowością jest ekran podglądu zakłóceń elektromagnetycznych. Od teraz wybór częstotliwości pracy będzie łatwiejszy. Wystarczy włączyć ekran podglądu i wybrać częstotliwość, na której nie ma zakłóceń. Nowy kolorowy wyświetlacz jest bardzo mało podatny na wpływ niskiej temperatury i działa zawsze tak samo szybko. W Atrexie znajdą się wszystkie funkcje, które są w Alterze71. Z Atrexem będzie współpracował nowy odbiornik słuchawkowy z wbudowanym akumulatorem.

Cena Atrexa to 2990 PLN. Wprowadzenie do sprzedaży przewidujemy jesienią tego roku.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Nowy Rutus Atrex
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.