Niderlandy. Niezwykły depozyt broni odkryty w ogródku

0
Depozyt broni i amunicji odkryty zakopany w skrzyni

Saperzy w Królestwie Niderlandów poinformowali o odkryciu w miejscowości Malden depozytu broni i amunicji pochodzącej z okresu II Wojny Światowej. Możliwe że ma związek z polskimi spadochroniarzami.

Tego niezwykłego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców Malden podczas wykonywania wiosennych prac w ogrodzie. Jest to rejon gdzie działała sformowana w Wielkiej Brytanii 1. Samodzielna Brygada Spadochronowa, wykorzystana przez aliantów w operacji „Market Garden”.

W skrzyni ukryty był m.in. Czechosłowacki karabinek vz. 24 z charakterystycznym wyżłobieniem w kolbie, brytyjski pistolet maszynowy STEN z zapasem ponad 15 magazynków. Do tego bardzo duża ilość amunicji i jeszcze dwie bronie długie w tym dubeltówka i obrzyn Mausera 98k. Amunicja została w całości zabezpieczona przez saperów, broń natomiast po konserwacji ma trafić na ekspozycję do muzeum Bevrijdingsmuseum Groesbeek.

AKTUALIZACJA:

Jak donosi pochodzące z Śląska Stowarzyszenie Kryptonim T-IV działające również m.in. na terenach Holandii: „Po ostatnich publikacjach dotyczących ujawnienia skrytki zawierającej (w rewelacyjnym stanie zachowania) broń i amunicję w Malden, rozpoczął się w tej okolicy istny „najazd” pasjonatów historii i poszukiwaczy skarbów. Wyniki ich poszukiwań przerastają wszelkie oczekiwania. Prezentujemy „skromną” garść znalezisk z ostatnich dni… CDN.”

Jak widać poszukiwacze z kraju wiatraków i tulipanów nie próżnują – krótko po informacji na temat odkrycia postanowili ruszyć do okolicznych lasów, zobaczyć czy może w nich coś jeszcze zostało do odkrycia. Jak widać zostało jeszcze całkiem sporo.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.