Podczas remontu mieszkania w kompleksie pałacowym odkryto niemiecki pistolet z okresu II wojny światowej. Był ukryty pod podłogą i posiada magazynek wraz z amunicją.

W trakcie remontu poddasza nieużywanego mieszkania służbowego Zakładów Doświadczalnych Pawłowice, po zerwaniu drewnianej podłogi odkryto broń. Do zdarzenia doszło 17 stycznia, mieszkanie jednak nie było użytkowane od 20 lat. Znajduje się ono w kompleksie pałacowym.

Znaleziono dokładnie pistolet Walther PPK(Polizeipistole Kriminal) wraz z kaburą i zapasem 50 sztuk naboi kalibru 7,65 mm. Na broni znajdują się niemieckie sygnatury z okresu II wojny światowej, jest to dokładnie tzw. gapa (potocznie nazywana wroną) czyli godłem III Rzeszy. Sygnatura „Adler C” oznacza że został przyjęty na stan policji, a numer seryjny świadczy że doszło do tego w 1941 roku. Broń tą jednak zaczęto produkować jeszcze przed wojną, a w trakcie jej była wykorzystywana głównie przez Luftwaffe.

„Broń zachowała się w dość dobrym stanie i została zabezpieczona do dalszych czynności dochodzeniowych. Na kaburze jest data 1939, na szkielecie pistoletu znajduje się wybite logo nazistowskie.” – powiedziała rzeczniczka leszczyńskiej policji Monika Żymełka

Zdjęcia: KMP Leszno

Broń znajdowała się pod deskami podłogi. Robotnicy, którzy wykonują remont zawiadomili policję, która zadeklarowała że dołoży starań aby broń trafiła do jakiegoś muzeum.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Deus 2 sklep
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

11 KOMENTARZE

    • Rozumie, że o swojej głupocie piszesz ! Broń należy zgłaszać choćby po to aby POLICJA sprawdziła czy nie była użyta w celach przestępczych. Masz pewność, że taka znaleziona broń leży tam od II WŚ ?

  1. Dołożą starań aby broń znalazła się w zbiorach komendanta głównego policji,on sobie lubi postrzelac a najbardziej w swoim biurze z granatnika.

  2. Co ma do tego znaleziska Policja? Właścicielem rzeczy jest właściciel mieszkania który może jeśli nie ma pozwolenia na broń podarować albo sprzedać ją do dowolnego muzeum lub komuś z odpowiednim pozwoleniem.
    Czy gdybyś znalazł w remontowanym mieszkaniu książkę, srebrną łyżkę lub cokolwiek innego to miałbyś wątpliwości komu ją oddać?

    • Broń należy zgłaszać choćby po to aby POLICJA sprawdziła czy nie była użyta w celach przestępczych. Masz pewność, że taka znaleziona broń leży tam od II WŚ i nie była przypadkiem znaleziona wcześniej użyta w niecnym celu i ponownie ukryta ? Oczywiście nie znaczy to, że w tym przypadku tak było, ale właśnie od tego jest POLICJA.

  3. Mic Ty naprawdę jesteś tak naiwny ??A słyszałeś o nielegalnym posiadaniu broni o amo już nie wspomnę?autem też jeździsz na czerwonym świetle bo akurat nic nie jedzie i tak Ci pasuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.