Policja zabezpieczyła kolekcję broni z I i II Wojny Światowej. Właścicielowi grozi do 8 lat

5
Broń i amunicja zabezpieczona przez policję z Krosna fot. policja.gov.pl

Krośnieńscy policjanci zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji oraz 5 karabinów na terenie prywatnej posesji w Łężanach. Militaria w większości pochodzą z okresu I i II wojny światowej. 58-letniemu właścicielowi nielegalnej kolekcji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, ujawnili na terenie prywatnej posesji w Łężanach, nielegalny „arsenał”. Policjanci zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji, 5 jednostek broni, w tym karabiny i strzelbę jednolufową, elementy określane jako istotne części broni tj. zamki, iglice oraz lufy i drewniane kolby(nie wiedzieć czemu, gdyż jako istotna część broni w ustawie nie są wymienione). Większość ujawnionych militariów pochodzi z okresu I i II wojny światowej. Pomimo upływu lat, niektóre karabiny były sprawne i znajdowały się w bardzo dobrym stanie technicznym.

Właścicielem kolekcji był 58-letni mieszkaniec posesji. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i policyjnego dozoru. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Koszulka Zwiadowca Historii wykonana jest z najwyższej jakości bawełny tkanej u nas i WYKUTA w 100 % w Polsce.

Pewne wykrywacze z najwyższej półki… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

5 KOMENTARZE

  1. Pewnie najlepiej zastrzelić pana.Kula w łeb najlepiej z jego broni żeby było taniej a prawdziwi przestępcy zwykle znajdują kruczki prawne i wychodzą na wolność albo siedzą pół roku np..Gdyby ten człowiek był groźny miałby jakiegoś kałacha czy inną samopowtarzalna\automatyczną broń a to zwykły zbieracz/kolekcjoner który miał pecha i pokazał (pochwalił się) nie odpowiedniej osobie.Tego typu karabinki powinny być legalne w Polsce,ponieważ to nie jest większe zagrożenie życia innych obywateli niż taka siekiera czy nóż,ponieważ każdy potrafi nóż/siekierę trzymać i nią wziąć zabójczy zamach niż trafnie strzelić ze starego karabinka.

    swoje zbiory

  2. Ktoś go slrzedał za stówke czy dwie. Policja ma wykrywalność, będzie awans za co dać itd. A wszystko kosztem historii i człowieka który się nią interesował.

  3. w naszym kraju kolekcjonerstwo nie istnieje ,zniszczyła to komuna i nadal niszczy obecny układ rządzących ,,czas na zmianę prawa i tych post komuny do kogo trafi ta kolekcja????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.