Nienaruszone naczynie sprzed 3 tys. lat znalezione na dnie rzeki (GALERIA + FILM)

0
Naczynie z epoki brązu znalezione na dnie rzeki fot. Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile

Na dnie rzeki Gwdy odnaleziono i wydobyto świetnie zachowane ceramiczne naczynie z epoki brązu, jest niezwykłym zabytkiem i liczy sobie blisko trzy tysiące lat!

Na dnie rzeki odnaleziono i następnie wydobyto całkowicie zachowane naczynie gliniane z końca epoki brązu, a więc liczące sobie blisko trzy tysiące lat. Jest to ręcznie lepiony puchar na pustej nóżce. – poinformowało Muzeum w Pile

Do odkrycia doszło w trakcie nurkowania członka Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwa Wodnego w Pile Pana Jacka Jackowiaka oraz archeologa z Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile dr Jarosława Roli.

Naczynie z epoki brązu znalezione na dnie rzeki fot. Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile

Po dopełnieniu stosownych procedur z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Pile zabytek został wpisany do zbiorów działu archeologicznego Muzeum Okręgowego w Pile i trafi tam na ekspozycję. Moment odkrycia oraz wydobycie naczynia można zobaczyć na filmie:

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.