Nietuzinkowy medalik z XIX w. znaleziony w trakcie poszukiwań…

0
XIX wieczny medalik z M. Boską Częstochowską autorstwa A. Magnusa

Prosto z piaszczystego pola… XIX wieczny medalik z M. Boską Częstochowską „Pamiątka z Częstochowy”. Znaleziony osobiście w trakcie poszukiwań na pozwoleniu od WKZ.

Medalik „S.Marya Częstochowska” pochodzący z XIX wieku
Medalik Aleksandra Magnusa z XIX wieku wybity w Warszawie

Medalik został wybity w Warszawie. Jest to projekt Aleksandra Magnusa – słynnego medaliera i grawera Banku Polskiego. Jego sygnaturę znajdziecie na przedniej jak i tylnej części medalika.

Prawie identyczny medalik w katalogu Teofila Rewolińskiego, ten znaleziony jednak posiada dodatkowe sygnatury tak na swoim awersie jak i rewersie.

Przypominamy że od 1 stycznia 2018 roku poszukiwanie zabytków wykrywaczem metali bez zgody WKZ jest już przestępstwem, a nie jak wcześniej wykroczeniem. Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.