Niezwykłe skarby z dna kanału w Szczecinie + torpeda w Chałupach

2
Znaleziska z kanału w Szczecinie fot. Piotr Konczewski

Tony różnego rodzaju sprzętu zostały wydobyte z kanału Skolwińskiego w północnej części Szczecina w okolicy Fabryki Papieru „Szczecin-Skolwin”. Dodatkowo przy plaży w Chałupach natrafiono na torpedę z II Wojny Światowej.

Pracownicy oczyszczający kanał znaleźli m.in. dziesiątki kotwic, prawdopodobnie część silnika w układzie gwiazdowym od samolotu oraz dwa śmigła. Dodatkowo łódź ratowniczą i sporo innych ciekawych przedmiotów, które mamy nadzieje wkrótce zostaną zakonserwowane i wystawione do oglądnięcia.

W dyskusji która wywiązała się na grupie „Stary dawny Szczecin” można dowiedzieć się że znaleziony silnik samolotu najprawdopodobniej pochodzi od B-17 „Latającej Fortecy”, podobnie zresztą jak jedno ze znalezionych śmigieł. Co dodaje jeszcze więcej pikanterii tym wszystkim odkryciom. Tajemnicze również są dwa większe zawinięte pakunki, zapewne to też jakieś interesujące cenne zabytki.

Pomyślałem że przy okazji pokaże Wam inne wczorajsze odkrycie trafione tym razem na pomorzu. Podczas trwających na plaży w miejscowości Chałupy pracach w budowie falochronów, została znaleziona tam prawdopodobnie torpeda z II Wojny Światowej! Dziękujemy Marcinowi za podesłane zdjęcia.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.