Zabytki jak i ich ochrona nie wzięły sobie wolne z powodu wojny na Ukrainie. Władze starają się zabezpieczyć jak mogą dziedzictwo kulturowe, chociażby obkładając miejskie rzeźbi workami z piaskiem. Jednak również na samym froncie dochodzi do nowych odkryć!

Pracownicy pewnego muzeum, w okolicy jednego z walczących miast… pochwalili się w mediach społecznościowych o odkryciu dokonanym przez „świadomych obrońców miasta”. Nie chcemy podawać nawet przybliżonej lokalizacji, jednak jak wspomnieli archeolodzy – poznamy je „po zwycięstwie”. Trzymamy kciuki za jedno jak i drugie.

„W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów lub kości prosimy o kontakt z najbliższymi muzeami, uczelniami lub regionalnymi ośrodkami ochrony zabytków. To jasne, że czasem jest źle, ale ochrony dziedzictwa kulturowego nikt nie odwołał!” – napisał pracownik muzeum

Co dokładnie udało się odkryć przygotowując okopy do obrony miasta? – Jest to najprawdopodobniej stiukowe naczynie z epoki brązu!

Jak wiadomo nie same zabytki są ważne, ale i ich lokalizacje i ogólny kontekst. Informacje te zostały zebrane, a ewentualne badania przeprowadzone zostaną w bardziej przystępnych okolicznościach. Archeolodzy dodają aby tworząc wszelkie pozycje obronne, mieć na uwadze wszelkiego rodzaju kurhany itp. i aby w miarę możliwości omijać takie miejsca.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Deus 2 sklep
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.