Duże grono polskich detektorystów i nie tylko kojarzy z pewnością Adama Brzozowskiego – lepiej znanego jako Youtubowy „ODYN”. Osoby które śledzą jego poczynania z całą pewnością wiedzą, że od kilku dni Adam przebywa w Anglii, przyjechał na wyspę w poszukiwaniu nowych przygód z detektorem – są już tego pierwsze efekty.

Odyn pobyt rozpoczął od obowiązkowej wówczas w UK kwarantanny, żeby jednak nie marnować czasu kwarantannę odbywał w warunkach o których wielu z nas by marzyło – czyli w swoim przystosowanym do mieszkania busie, na polu, na którym mógł szukać. Super prawda? To powiem Wam, że było lepiej – Odyn odpoczął po podróży i już pierwszego dnia, w pierwszym dołu trafił artefakt który wziął za ołowianą plombę – kiedy pokazał mi ją pierwszy raz – z miejsca stwierdziłem, że to pieczęć dokumentna!

Angielski archeolog do którego wysłaliśmy fotografie potwierdził te przypuszczenia, artefakt pochodzi z pierwszej połowy XIII wieku i jest personalną pieczęcią Gilberta De Gray – zmarłego w 1253 roku mnich cysterskiego który w swoim życiu piastował funkcję przełożonego młodszych mnichów, opata a w końcu biskupią ( tę ostatnią uzyskał w sposób dość kontrowersyjny).

Odyn na 'Wyspie Skarbów’ – są już pierwsze efekty fot. Robert Swerczyk

Pieczęć pochodzi z okresu gdy Gray był biskupem – czyli ostatnie 20 lat jego życia, godność pełnił we francuskim Gallowey, ale podczas wakatu mocno był zaangażowany w działalność odległego o ponad 200 mil od miejsca znalezienia pieczęci hrabstwa Durham.

Możemy tylko snuć domysły – skąd ten przedmiot na polu w Kent – z dużym prawdopodobieństwem na zawsze zostanie to tajemnicą. Kolejne nie tuzinkowe odkrycie w Hrabstwie Kent Jeszcze nie wygasły emocje po odkryciu wotywnej ołowianej siekierki którego dokonał Mariusz Ciepluch na pozwoleniu w okolicach miejscowości Maidstone, a już na polach tego samego farmera, wydarzyła się kolejna wspaniała historia.

Autor: Robert Swerczyk

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

4 KOMENTARZE

  1. ODYN uwielbiam twe wyprawy prawdę mówiąc to podoba mi się to co robisz i jak robisz pasja jest pasją jak narkotyk pozytywnie zakręcony społecznie bardzo potrzebne ,jestem twym naśladowcą brak mi tylko campera wszystko już kupiłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.