W ostatni piątek (07.08.2020) pomorska policja zatrzymała 62 letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, w jego domu odkryto materiały wybuchowe i przedmioty z okresu II wojny światowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu nawet 8 lat więzienia.

W ubiegły piątek dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał informację, że jeden z mieszkańców powiatu kartuskiego może mieć w swoim domu materiały wybuchowe. Na miejsce natychmiast skierował grupę dochodzeniową śledczą, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku oraz biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku.

W trakcie przeszukania domu mundurowi znaleźli amunicję, granaty, materiały wybuchowe oraz emblematy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze natychmiast nakazali ewakuację osób znajdujących się w budynku i okolicy, a następnie przystąpili do zabezpieczenia ujawnionych rzeczy.

Policja zatrzymała starszego pasjonata militariów fot. policja.gov.pl

Policjanci z SPKP przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności zabezpieczyli materiały wybuchowe, które następnie zneutralizowali na poligonie. Mundurowi zatrzymali 62 letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania amunicji i materiałów wybuchowych bez wymaganego zezwolenia, a w niedzielę prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli biegły wskaże, że zabezpieczone emblematy są zabytkiem mężczyzna dodatkowo odpowie za ich poszukiwanie bez zezwolenia przy użyciu urządzeń elektronicznych.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

3 KOMENTARZE

    • Proponuję wpierw samemu ogarnąć czytanie ze zrozumieniem, bo wyraźnie napisałem że zostały one zneutralizowane na poligonie. Dlaczego każdy myśli że na podstawie tytułu i miniatury można nie tyle wyciągać jakieś sensowne wnioski to jeszcze innych pouczać.

  1. dobrze pan bartek określił i złożył ten artykuł dokładnie widać co jest a co napisali matoły z policji czasami zastanawiam się czy jest jakieś kryterium aby zostać posterunkowym ,znam sapera po szkole specjalnej i to z papierami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.