Świętokrzyska policja wspólnie z Strażą Graniczną z Chełma i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie rozbiła grupę zajmującą się handlem i wyrobem broni. W sumie zatrzymano 12 osób z czego 8 zostało tymczasowo aresztowanych.

Rozbita została grupa przestępcza handlująca bronią, to efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie oraz Świętokrzyskich Policjantów, funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej w Chełmie oraz Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie.

Wspólna współpraca trzech służb pozwoliła wytypować osoby, które na terenie województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego trudniły się handlem oraz nielegalnym wyrobem broni. Po zebraniu materiałów dowodowych i zaplanowaniu akcji, w ostatnią niedzielę dokonano przeszukania w kilkudziesięciu miejscach na terenie dwóch województw. Z uwagi na duże ryzyko i zagrożenie w działania włączyli się także funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Głównej Policji, a także pododdziałów z Kielc, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Katowic.

W sprawie łącznie zatrzymano 12 osób. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego w wieku od 32 do 60 lat. Decyzją Sadu Rejonowego w Lublinie 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wyrobu i handlu bronią.

Podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 96 sztuk broni palnej. Są to jednostki różnych wzorów, rodzajów i kalibrów – zarówno broń długa, jak i krótka w tym sporo egzemplarzy „historycznych”. Zabezpieczono także kilka tysięcy sztuk amunicji. Dodatkowo znaleziono i zabezpieczono gotówkę w kwocie przekraczającej 170 tysięcy złotych oraz kilkanaście tysięcy euro oraz narkotyki.

Jak informują służby zatrzymanym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrabianie i handel bronią może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

  1. Chciałbym, żeby była możliwość odkupienia w tennsposöb pozyskanych egzemplarzy broni przez licencjonowane podmioty. Wszyscy by się cieszyli- sprzedawcy, kolekcjonerzy inSkarb Państwa pozyskujący z tego źródła sporo pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.