Przemyśl. Ktoś wyrzucił granat do śmieci, został znaleziony w sortowni!

0
granat w sortowni smieci
Granat w sortowni śmieci fot. policja.gov.pl

Niezwykłe odkrycie w sortowni śmieci w Przemyślu, na miejscu został odkryty wyrzucony przez kogoś uzbrojony granat bojowy. Drugą interwencje służby miała w miejscowości Malhowice, gdzie odkryto około 130 pocisków.

Granat na linii sortowni został ściągnięty przez zamontowany na niej magnes, leżał razem z innymi metalowymi odpadami. Policjanci z Przemyślą będą wyjaśniać okoliczności, w jakich znalazł znalazł się na wysypisku. W tej sprawie już wszczęto postępowanie.

Niespełna trzy godziny później policja dostała informacje że w miejscowości Malhowice, podczas prowadzenia prac budowlanych przez wodociągowców natrafiono na skład amunicji w postaci 50 granatów ręcznych i około 70 moździerzowych oraz 10 pocisków artyleryjskich. Pochodzą one najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Mały arsenał odkryty w Malhowicach fot. policja.gov.pl

Na oba miejsca zostali wezwani policjanci, którzy przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i zabezpieczyli miejsca odkrycia niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce następnie przyjechał Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Rzeszowa i zabrał granat. Do Malhowic przyjechali natomiast saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy podjęli obiekty i przewieźli w bezpieczne miejsce.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.