„Na północ od piekła” to film Macieja Janiszewskiego, który powstawał przez kilka lat i został ukończony mimo wielu trudności. Niedawno odbyła się jego oficjalna premiera w TVP, jednak odbyło się to bez hucznego marketingu. Zapraszam Was na cały film, który naprawdę warto zobaczyć!

Zbrodnie wojenne na terenie Warszawy zostały opisane w setkach książek, artykułów i filmów dokumentalnych. Niewiele jednak wiemy o tym, co działo się podczas niemieckiej okupacji na północno-wschodnich terenach dzisiejszej Warszawy, które w latach II wojny światowej stanowiły odległe przedmieścia stolicy. Powszechnie uważa się, że na tych rolniczych, dalekich peryferiach Warszawy nie wydarzyło się nic ważnego ani niezwykłego. Tymczasem całkiem niedawna historia dzisiejszej Białołęki obfituje w dramatyczne wydarzenia.

Większość przedwojennych mieszkańców zginęła, uciekła lub została wywieziona, zaś ich domy i fabryki, w których pracowali zostały zniszczone. Postaci katów odpowiedzialnych za morderstwa, masowe egzekucje i inne formy prześladowania polskiej i żydowskiej społeczności pozostają anonimowe. Blisko godzinny film, w postaci historycznego śledztwa, przybliża nam te fakty i pozwala dotrzeć do informacji o tychże osobach oraz pobudzić do pogłębionej refleksji.

W filmie reżyserii Macieja Janiszewskiego na podstawie scenariusza Krzysztofa Gutowskiego, możemy zobaczyć wiele archiwalnych nagrań i niepublikowanych zeznań świadków tamtych wydarzeń. W role wcielili się znani polscy aktorzy jak; Anna Sandowicz, Janusz Chabior, Mariusz Jakus, Lidia Sadowa, Michał Meyer czy Przemysław Wyszyński. Wszystko to w świetnej oprawie muzycznej Igora Michała Przebindowskiego. Nieśmiało pochwalę się że osobiście również miałem swój wkład w powstanie tego filmu, co było dla mnie dużym wyróżnieniem.

Zapraszam do oglądania (dostępne również z angielskim tłumaczeniem):

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.