To już kolejne niezwykłe odkrycie w tym roku w okolicach Twierdzy Przemyśl. Znaleziono element austriackiego mostu pontonowego z I wojny światowej!

Pod Przemyślem w miejscowość Hurko zostały odnalezione elementy austriackiego pontonowego mostu, jest on ściśle związany z Twierdzą Przemyśl. Na temat odkrycia i akcji eksploracyjnej napisał w sieci jeden z ich uczestników.


„Działamy. Tak jak obiecałem. Jest zimno, mokro, ale radośnie. Odkopujemy element austriackiego mostu pontonowego z czasów walk o Twierdzę Przemyśl. Asekuruje i pomaga nam sekcja nurków PSP w Przemyślu. Dziękuję Daniel Dryniak za pomoc. Prace wykonują członkowie Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, PSRH X D.O.K., 3 go Pułku Artylerii Fortecznej im ks. Kinskyego, Zbyszek Podolak oraz pracownicy UG w Żurawicy.” – pisze na swoim profilu Mirosław Majkowski

Wspomniałem na początku że w czerwcu tego roku, również doszło do odkrycia na terenie Twierdzy Przemyśl. Udało się wtedy w forcie Salis Sogilo znajdującym się w miejscowości Siedliska odkryć dwie armaty forteczne M.75 kal. 9 cm z okresu I wojny światowej! Jak widać prace też są prowadzone przez pasjonatów, trzymamy kciuki za powodzenie i czekamy na więcej informacji!

Źródło i zdjęcia: Mirosław Majkowski

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.