Przy pomocy magnesu neodymowego wyłowił karabin! (GALERIA)

2
Karabin Mannlicher wyłowiony przy pomocy magnesu neodymowego w Niemczech

Dzisiaj (3.11.2019) w godzinach popołudniowych w małym niemieckim miasteczku Templin, nasz rodak przy pomocy magnesu neodymowego wyłowił świetnie zachowany karabin!

Bohaterem całej sytuacji jest Artur Zeman, nasz rodak mieszkający na co dzień w Polsce, obecnie przebywający na delegacji w mieście Templin w kraju związkowym Brandenburgia, na terenie Niemiec, ok. 80 km od Szczecina. Wykorzystując swój wolny dzień na rzecz hobby postanowił wybrać się na łowienie… nie zabrał jednak ze sobą wędki – zabrał magnes neodymowy przymocowany do liny!

W ten sposób wiele osób ostatnio próbuje swojego szczęścia łowiąc w różnych akwenach wodnych. Trudno tak złowić coś cennego gdyż jak wiadomo magnes nie przyciąga żadnych metali kolorowych, a jedynie żelazo i jego stopy. Na ogół więc kończy się na sprzątaniu śmieci wyrzuconych przez innych ludzi. Tym razem było trochę inaczej, Artur wyłowił świetnie zachowany karabin i całkiem sporo amunicji!

Jak to w takich sytuacjach bywa musiał wezwać na miejsce służby, które zajęły się tym ciekawym znaleziskiem. Karabin to dokładnie używany przez niemiecki Volkssturm Mannlicher holenderskiej produkcji typu Geweer M. 95 na nabój 6,5x53R, czyli dokładnie taki jakim strzelały produkowane również w Rumunii Mannlichery. Z tego co udało się dowiedzieć jego znalazcy, broń miała trafić prawdopodobnie do zniszczenia – choć mogła by oczywiście zasilić jakieś lokalne muzeum. W tym miejscu Artur zachował sporą trzeźwość i pojechał specjalnie na komendę wypełniając masę protokołów i dokumentów, które teraz będą podstawą by wyłowiony karabin trafił do jednego z Polskich muzeów. Trzymamy mocno kciuki aby się to powiodło!

Wracając do samego magnesu, jest on o bardzo dużej sile udźwigu. Dokładnie ten którym posługuje się Artur może podnieść 480 kg! Nie jest to więc już zabawka a poważny sprzęt przy którym należy zachować sporą ostrożność, gdyż łatwo nim chociażby przyciąć sobie palce.

Identyczne magnesy o udźwigu od 180 do aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam! Magnesy posiadają dwa uchwyty – górny i boczny, jeden wykorzystuje się łowiąc np. w studniach lub z mostu a drugi z brzegu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.