Na prawdziwy skarb z monetami i kosztownościami natrafiła spacerująca na plaży w Wielkiej Brytanii kobieta. W miejscu gdzie niedawno obsunął się klif, 38-letnia Jennie Fitzgerald odnalazła metalową skrzynie!

Dwa tygodnie temu, (20 marca) w pobliżu nadmorskiej angielskiej miejscowości Cart Gap, na skutek obsunięcia się części klifu, szczęście dopisało mieszkance Norfolk. Jennie Fitzgerald, znalazła na plaży przedmiot, który początkowo przypominał kawałek drewna, jednak po bliższych oględzinach okazał się być skrzynką. Dokładnie była to mosiężna szkatuła zamknięta na kłódkę.

Kobieta, która wraz z rodziną spędzała weekend w przyczepie kempingowej, szybko zadzwoniła po swojego męża. Następnie po powrocie do przyczepy, oczyścili znalezisko z piasku, a po krótkiej próbie udało się im otworzyć skrzynkę.

Przyznacie że odkrycie takiej szkatuły, to naprawdę musi być niezwykłe przeżycie. Co dopiero gdy jest ona wypełniona monetami i innymi kosztownościami! W środku znajdowało się około stu monet pochodzących głównie z epoki wiktoriańskiej (wg znalazczyni były wśród nich również monety rzymskie i średniowieczne), flakonik na perfumy, zegarek kieszonkowy, duży klucz, srebrny uchwyt na zapałki z wygrawerowanym imieniem Ernest oraz kilka innych drobnych przedmiotów.

Jak wspomniałem w skrzyni znajdowało się łącznie 100 monet, pochodzą one głównie z epoki wiktoriańskiej, niektóre jednak mają być starsze – są datowane na czas panowania króla Jerzego III, czyli 1760 do 1820 roku. Sama szkatuła również ma pochodzić z epoki, na jej kłódce znajduje się mała korona i sygnatura VR.

Kobieta przekazała swoje znalezisko Radzie Hrabstwa Norfolk. Specjaliści mają zbadać i wycenić zawartość skrzyni, a także spróbować ustalić do kogo mogła należeć.

Źródło: BBC, Daily Mail. Zdjęcia: Jennie Fitzgerald

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.