Skarb złotych dukatów z Czech okazuje się jeszcze większy – znaleziono kolejną jego cześć!

5
Druga część odkrytego ponad tydzień temu na terenie Czech skarbu złotych dukatów

Pamiętacie „Niewiarygodny skarb złotych dukatów odkryty przypadkowo”? Okazuje się że jest on jeszcze większy i dużo bardziej ciekawy. Na miejscu znaleziono kolejne monety oraz kolejne ceramiczne naczynie z numizmatami – tym razem in situ.

Ponad tydzień temu na terenie Czech został odkryty skarb złotych dukatów, znalazca zgłosił go do muzeum. W sumie zostało przez niego znalezione 74 złote numizmaty pochodzące z XVI-XVII wieku. Jak się okazuje archeolodzy po przebadaniu miejsca w którym odkryto depozyt, znaleźli jeszcze 3 złote dukaty które zmyły się ze zbocza wraz z kawałkami ceramiki. Największym zaskoczeniem było jednak kolejne ceramiczne naczynie zawierające pieniądze. Dzięki wzorowej postawie znalazcy można było teraz zadokumentować resztę jak się okazuje „większej całości”.

Sprawdzając najbliższą okolicę miejsca ukrycia pierwszego dzbanka z monetami, natrafiono na drugie ceramiczne naczynie. Tym razem zawierał głównie srebrne talary, dokładna ilość monet jeszcze nie została podana. Wiemy jednak że były w nim również mniejsze srebrne monety i kilkanaście złotych dukatów. Cały ten skarb jest więc ogromny tak na te… jak i tamte czasy. Ktoś ukrył wielki majątek i nie było mu dane nigdy po niego wrócić.

Cały skarb ostatecznie trafi na ekspozycję w Muzeum Moraw Południowo-Wschodnich w Zlín.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

wykrywacze rutus alter argo ne
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.