„Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – Słownik Fischera” w PDF od Ł. Łuczaja

3
Autorzy książki „Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – Słownik Fischera”. - Zdjęcie www.lukaszluczaj.pl za zgodą autora bloga

Książka „Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – Słownik Fischera”, to arcyciekawa opracowana publikacja będąca swoistą spuścizną którą zostawił po sobie Adam Robert Fischer. Był to niezwykły polski etnolog, etnograf, folklorysta, był encyklopedystą i specjalista od ludów słowiańskich.

Książka została wydana ponad trzy lata temu przez Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, pod redakcją grupy badawczej; Monika Kujawska, Łukasz Łuczaj Joanna Sosnowska, Piotr Klepacki. W związku z wyprzedanym już prawdopodobnie ostatnim dodrukiem książki, jej autorzy zwrócili się do wydawcy o opublikowanie jej w PDF na zasadach wolnego dostępu – na co ku naszej radości PTL wydało zgodę!

Słownik Fischera to pełna niezwykłych informacji o roślinach, obrzędach w jakich je stosowano, które konkretne dolegliwości były nimi leczone. Dodatkowo posiada wiele innych ciekawych informacji jak chociażby, które z nich były popularnym pożywieniem i jakie wierzenia ludowe były z nimi związane. Jest to naprawdę świetna i piękna książka, wydana z ilustracjami roślin w postaci szkiców z finansów Narodowego Centrum Nauki. Warto ją oczywiście kupić w wersji drukowanej, w twardej oprawie, jeśli ktoś ma jeszcze taką możliwość.

Pełen tytuł „Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – Słownik Fischera” w formacie PDF natomiast możecie pobrać cały czas tutaj ze strony jednego z autorów.

Jednym z autorów książki jest Łukasz Łuczaj, jest to bardzo charyzmatyczna i niesamowita osoba, doceniony na całym świecie polski botanik, doktor habilitowany nauk biologicznych, wykładowca akademicki, popularyzator przyrody i działacz na rzecz jej ochrony. Znany głównie z publikacji na temat dzikich roślin jadalnych, które chętnie prezentuje i uczy je rozróżniać oraz przedstawia ich zastosowanie na kanale YouTube. Porzucił miasto i tradycyjne podejście typowego naukowca, zamieszkał w małej wiosce na Podkarpaciu gdzie kontynuuje prace naukową i prowadzi edukację, będąc w sercu wielkiego „eksperymentu”.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

3 KOMENTARZE

  1. Świetna książka, mega fajnie, że jest na otwartej licencji, ale na prezent musi być koniecznie jako druk – jak znajdę to kupuję od razu. Porządne wydanie, przystępna forma, warto posiadać w celu uzupełnienia wiedzy. Podziękowanie dla redakcji za tak fajną propozycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.