Szkoła Krakowska Sztuk Pięknych – medal z 1905 roku znaleziony na wschodzie

0
Medal Nagrodowy Krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych z 1905 roku

Tymczasem za wschodnią granicą… świetnie zachowany medal z okresu zaboru Austriackiego przyznawany najlepszym studentom każdego roku nauczania przez Szkołę Krakowską Sztuk Pięknych.

To wyróżnienie zostało przyznane dokładnie w 1905 roku 'zasłużonemu’ Janowi Grejnowi. Na awersie widnieje popiersie cesarza Franciszka Józefa. Medal został stworzony przez słynnego medaliera Stefana Czplickiego w Wiedniu.

Jest to trafienie którym pochwalił się na wschodniej grupie tematycznej Anatoly poszukujący na Ukrainie przy pomocy wykrywacza metali. Znalezisko można powiedzieć ma charakter unikatowy gdyż zostało nadane konkretnej wyróżnionej osobie w jednym egzemplarzu.

Szkoda tylko że granica po wojnie została przesunięta i znalazła się tam gdzie nie miała… a z nią sporo naszego dziedzictwa i historii.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.