Broń maszynowa z II wojny światowej w stanie idealnym, została odkryta podczas remontu kamienicy w Tarnowie. Jest to dokładnie niemiecki pistolet maszynowy MP-40 z dużą szansą że należał do byłego partyzanta.

O tym znalezisku było już głośno od ponad tygodnia i nie jest to pierwszy raz kiedy ostatnio pod Tarnowem odkryto taką broń. Nie tak dawno bo w październiku ubiegłego roku pisałem również o pistolecie maszynowym MP-40 odkrytym w okolicy Tarnowa.

MP-40 odkryty pod Tarnowem fot. Zwiadowca Historii

„Pistolet maszynowy MP-40 został odkryty w trakcie remontu pod powałą dachu. Pracownicy budowlani rozbierając konstrukcję drewnianą dachu kamienicy w centrum miasta odnaleźli na jednej z krowi zawinięty karabin, bok magazynek oraz naboje. Kierownik firmy remontowej powiadomił tarnowskich policjantów, a dyżurny skierował pod adres policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, celem rozpoznanie nietypowego znaleziska.” – poinformował rzecznik Policji

Policjanci zidentyfikowali je jako pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, najprawdopodobniej produkcji niemieckiej. Obok pistoletu maszynowego znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm do niego. Został on zabezpieczony do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Znaleziony pistolet maszynowy MP-40, który jak widać jest w idealnym stanie produkowany był przez Niemców i Austriaków w trakcie II wojny światowej w latach (1940–1944). Popularnie przypisano mu nazwę „Schmeisser” – choć naprawdę niemiecki konstruktor Hugo Schmeisser stworzył do niego tylko magazynek.

Po zakończonym postępowaniu prokurator podejmie decyzję co stanie się z pistoletem maszynowym. Trafi on do jednego z muzeów na terenie Polski lub zostanie zniszczony.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkimonety i wiele innych – zapraszamy!

10 KOMENTARZE

  1. Piękne znalezisko. Szkoda niszczyć. Powinno zostać w rękach znalazcy, ewentualnie właściciela kamienicy. Wiadomo, że w Polsce prawo na to nie pozwala ale powinno. Nic tylko odrestaurować i cieszyć się strzelaniem na strzelnicy.

  2. Zniszczyć… dlatego nie opłaca się o znalezisku mówić. Trzymaj dla siebie albo sprzedaj pasjonatowi. Chory kraj to i trzeba też metody dostosować.

  3. Trzeba być asem żeby znalezisko warte sporo kasy…. Zadzwonić pokornie i oddać państwu, a ten uczciwy usłyszał dziękuję i odesłali do pracy POLSKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.