Transakcja życia… przyjął zapłatę za drewno w pociskach!

3
pociski artyleryjskie na samochodzie
Pociski artyleryjskie za drewno - barterowa wymiana życia fot. policja.gov.pl

Policjanci w Staszowie w woj. Świętokrzyskim otrzymali wczoraj dziwne zgłoszenie. Na komendę zadzwonił 55-letni mieszkaniec Połańca która poinformował że na swojej „pace” wiezie właśnie pociski w ilości 34 sztuk.

Nietypowe zgłoszenie otrzymał wczoraj Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Zadzwonił 55-letni mężczyzna informując że przewozi właśnie 34 pociski, które znajdowały się w zebranym przez niego złomie. Staszowscy policjanci bardzo poważnie podeszli do zgłoszenia, cała sytuacja na szczęście miała niegroźny finał.

Na miejsce pilnie skierowani zostali policjanci z połanieckiego komisariatu oraz funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Mundurowi ustalili, że 55-latek zawiózł drewno na teren posesji położonej w gminie Mielec, po czym w ramach wymiany za dostarczony opał zabrał złom, a w tym wspomniane pociski. Na miejsce przybył więc patrol saperski z jednostki wojskowej w Nisku, który po weryfikacji pocisków stwierdził że są one rozbrojone i nie stanowią zagrożenia.

Policjanci odwiedzili więc mieszkańca gminy Mielec, po krótkiej rozmowie ustalono że wszystkie pociski zostały przez niego znalezione kilka lat temu w polu i przewiezione na teren gospodarstwa. 70- latek próbował je sprzedać w kilku skupach złomu, jednak nikt nie chciał ich przyjąć, zostały więc na posesji do wczoraj. Wtedy właśnie mężczyzna spotkał sprzedawcę drewna i dokonali tej „epickiej” barterowej transakcji.

Zabezpieczone pociski nie stanowiły zagrożenia, więc historia ta stać się może jedną z wielu do opowiadania z lekkim humorem. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić, nie przewozić jak i nie gromadzić znalezisk przypominających niewybuchy. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i czekać na przyjazd służb.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.