Trojak z okresu Księstwa Warszawskiego – przed i po wyczyszczeniu!

1
3 grosze wybite w roku 1811 w okresie Księstwa Warszawskiego

Prosto z pola… przed i po wyczyszczeniu przy pomocy środka „Conservo” moneta o nominale trzech groszy(trojak) z okresu Księstwa Warszawskiego (1810-1815).

3 grosze z herbem Księstwa Warszawskiego zwane potoczne „trojakiem”. Moneta w tym nominale i roczniku była bita w dwóch odmianach tej tutaj „I. S.” i drugiej z inicjałami „I. B.” (Jakub Benik). Odmiana z inicjałami „I. S.” została wybita pod mincerzem warszawskim Janem Sztokmanem, który zarządzał mennicą w latach 1810-1811. Moneta wykonana jest z miedzi, jej średnica to 26.00 mm a waga to 8,6 grama. Znalezisko należy do Andrzeja z woj. lubelskiego – dziękuje ślicznie za zdjęcia!

Rewers monety z herbem Księstwa Warszawskiego

Jak wyczyścić miedzianą albo srebrną monetę? – Środek „Conservo” zna raczej większość ale przypomnimy że nie ważne czy czyścisz monetę z stopów miedzy czy srebra należy zachować umiarkowane proporcje i cierpliwość. Lepiej trochę poczekać na efekt niż przesadzić i stracić patynę – czasu wtedy nie cofniecie.

Conservo można dowolnie rozcieńczać przy pomocy wody destylowanej, czyszczony obiekt moczymy w roztworze lub nakładamy go patyczkiem lub wacikiem higienicznym. Czas samego procesu czyszczenia jest ściśle zależny od stopnia zabrudzenia, ilości użytego środka oraz oczekiwanego efektu. Co 10-15 minut wyciągamy wtedy środek i myjemy go pod bieżącą wodą przy pomocy bardzo miękkiej szczoteczki i mydła. Po zakończeniu tego procesu należy wygotować obiekt w destylowanej wodzie, odtłuścić oraz zabezpieczyć jego powierzchnię np. paraloidem B44/B72 lub woskiem mikrokrystalicznym, wazeliną techniczną czy innym środkiem.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia „CONSERVO” znajdziecie w naszym sklepie!

Sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu!

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie bardziej cudowne od tego „cudownego” środka, jest odpowiednie oświetlenie. Serdecznie nie znoszę wszelkiego rodzaju reklam, uważam je za produkt oszustów i twierdzę, że tych, którzy je tworzą należałoby skazywać na kary więzienia. To po tzw. księżach najbardziej obrzydliwe skurwysyny! Tfu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.