Miał to być zwykły „rekonesans na nowych działkach”, pasjonaci z Szczytna natrafili na zakopany w ziemi czyjś dobytek. Na miejscu trwają jeszcze poszukiwania, a dokładnie miejsce odkrycia na ten moment jest utajnione!

Nie możemy wskazać dokładnego miejsca odkrycia ponieważ nie miejscu cały czas nadal prowadzone są poszukiwania. To co możemy Wam przekazać to informacje że depozyt został odkryty w powiecie szczycieńskim, a jego odkrycia przy pomocy wykrywaczy dokonali poszukiwacze z Stowarzyszenia Śladami Historii.

„Miał być rekonesans po działkach z nowo wydanych pozwoleń, a już pierwszego dnia strzał w dziesiątkę. Tym razem trafiony depozyt zakopany w lesie. Spore ilości ceramiki, narzędzi i rzeczy codziennego użytku. Było też kilka książek ale po nich już prawie nie ma śladu.” – przekazali pasjonaci z SŚH

Jak zawsze w takim przypadku trudno wskazać kto dokładnie ukrył depozyt. Wiemy jednak że został on zakopany około 80 lat temu podczas II wojny światowej, a jego właściciele chowali go zapewne przed nacierającą armią czerwoną. Z jakiś przyczyn nie mieli sposobności już po niego wrócić, lub po powrocie nie mogli go zwyczajnie namierzyć.

Wszystkie przedmioty muszą zostać teraz oczyszczone i zinwentaryzowane, jednak z grubsza możemy napisać że depozyt zawierał; porcelanową zastawę do herbaty, dzbanki, tace, szklane pucharki, popielniczki, mydelniczki, garnki, ozdobnego słonika, skórzane buty, spory zapas guzików i przyborów do szycia, skórzaną aktówkę, książki, lampę naftową, lampę rowerową, pasek, bagnet Hitlerjugend, kilka odznak za pomoc zimową i wiele innych drobnych przedmiotów.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Śladami Historii

Niedługo na kanale YT Stowarzyszenia Śladami Historii ukarze się film z tego odkrycia, zapraszamy też na https://sladamihistorii.org

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.