Wykopał w ogródku dwa karabiny maszynowe Browning z okresu II Wojny Światowej

3
Karabiny maszynowe Browning wykopane w ogródku fot. policja.gov.pl

Dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz 8 magazynków zostały wykopane wczoraj na terenie gm. Chodel. O znalezisku poinformował policjantów 67 letni mieszkaniec Chodla, który podczas prac wiosennych wykopał amunicję oraz dwa karabiny.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gm. Chodel. Dyżurny opolskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez 67 letniego mieszkańca Chodla, iż podczas prac wiosennych wykopał z ziemi amunicję oraz przedmiot przypominający ciężki karabin maszynowy. Policjanci potwierdzili, że wykopane przedmioty to dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz 8 magazynków w tym 3 z amunicją. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu minerskiego.

//EDIT: Krótko po opublikowaniu artykułu jeden z czytelników zwrócił uwagę że jeden z karabinów nie jest Browningiem. Tylko francuskim Châtellerault Mle 24/29, tak więc prostujemy notatkę policyjną. I dziękujemy za szybką reakcję Michałowi 🙂

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów, czy też amunicji nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału, niewybuchu bądź amunicji zabezpieczyć przed dostępem innych osób nieświadomych zagrożeń.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.