Z cyklu; wykop sobie motor… czyli galeria 7 znalezionych motocykli!

11
Wykop sobie motor... czyli galeria 7 znalezionych motocykli!

Idź do lasu mówili, wykopiesz sobie motor mówili. Może nie zdarza się to bardzo często ale jednak czasami do tego dochodzi… ludzie znajdują zakopane motory. Zobaczcie galerię 7 motocykli znalezionych w różnych okolicznościach… i nie zawsze przy pomocy wykrywacza.

Na pierwszy strzał idzie znaleziony jakiś czas temu niemiecki motocykl Ardie – prawdopodobnie o pojemności 500 ccm.

Kolejny motor z podziemi – sytuacja ta miała miejsce kilka dni temu w Holandii. Pewien gość kupił sobie dom, chciał uporządkować i zagospodarować ogród… więc zaczął w nim kopać. Tak trafił na zabytkowy motocykl BSA M20 produkcji brytyjskiej!

Tymczasem motocykl znaleziony za wschodnią granicą… marzenie chyba każdego – BMW R4 z 1934 roku.

Kolejny motor znaleziony za wschodnią granicą. Jest to również kolejny Brytyjski motocykl BSA M20 500 ccm, zgodnie z relacją znalazcy trafiony na głębokości 1,5m.

Kolejne niezwykłe znalezisko zza wschodniej granicy… motocykl L-300 produkowany w Leningradzkich zakładach „Czerwony Październik” (Krasnyj Oktiabr)

Czy to Jawa czy to sen?? – Motor Jawa 353 z 1958 roku pojemność 250 ccm.

I na deser, motocykl BMW R2 produkowany od 1931 do 1936 roku. Złowiony kilka lat temu przez Michała przy pomocy magnesu neodymowego… w Wiśle!

Magnesy neodymowe o udźwigu od 180 do aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam! Magnesy posiadają dwa uchwyty – górny i boczny, jeden wykorzystuje się łowiąc np. w studniach lub z mostu a drugi z brzegu.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

11 KOMENTARZE

  1. taki moocykl po 70 latach w ziemi to juz na wiele się nie przyda ..widzę r35 ,NSu ,ale ta Jawa?to lata 50te…. chłopaki zajumali w obawie przed mlicją zakopali ..

  2. z mojego R 51 (nie uwzględnionego tutaj- bo przecież w Polsce nie znajduje się niczego 😉 był spory pożytek i jucha dała się wyremontować… 🙂

    • Niby kto? Większość tych motorów jest znaleziona za wschodnią granicą, jeden w Holandii a tylko jeden jest wyłowiony u nas. Nie znalazł go nikt wykrywaczem, trudno uznać go za zabytek… a sprawa ma już całkiem sporo lat [; Zdjęcia po internecie krążą od dawna i nikt się nikim nie interesował, ja natomiast wszystko co znalazłem lub dowiedziałem się na ich temat napisałem pod fotkami.

      • Przez lata po pracy chodziłem z wykrywaczem. To wspaniały sposób spędzania wolnego czasu był. Był bo teraz jest to już nie wykroczenie tylko sprawa karną i więzienie. Jaką jest szansa na wykopanie motoru itp. bez wykrywacza? Minimalne. A z wykrywaczem karalne. Chyba że się ma pozwolenie ale wtedy nie ma co marzyć o zabytkowej rzeczy na własność. W naszym kraju oczywiście…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.