Z cyklu; wykop sobie motor… czyli galeria znalezionych motocykli!

13
Wykop sobie motor... czyli galeria 7 znalezionych motocykli!

Idź do lasu mówili, wykopiesz sobie motor mówili. Może nie zdarza się to bardzo często ale jednak czasami do tego dochodzi… ludzie znajdują zakopane motory. Zobaczcie galerię 12 motocykli znalezionych w różnych okolicznościach… i nie zawsze przy pomocy wykrywacza.

Na pierwszy strzał idzie znaleziony jakiś czas temu niemiecki motocykl Ardie – prawdopodobnie o pojemności 500 ccm.

Kolejny motor z podziemi – sytuacja ta miała miejsce kilka dni temu w Holandii. Pewien gość kupił sobie dom, chciał uporządkować i zagospodarować ogród… więc zaczął w nim kopać. Tak trafił na zabytkowy motocykl BSA M20 produkcji brytyjskiej!

Tymczasem motocykl znaleziony za wschodnią granicą… marzenie chyba każdego – BMW R4 z 1934 roku.

Kolejny motor znaleziony za wschodnią granicą. Jest to również kolejny Brytyjski motocykl BSA M20 500 ccm, zgodnie z relacją znalazcy trafiony na głębokości 1,5m.

Kolejne niezwykłe znalezisko zza wschodniej granicy… motocykl L-300 produkowany w Leningradzkich zakładach „Czerwony Październik” (Krasnyj Oktiabr)

Czy to Jawa czy to sen?? – Motor Jawa 353 z 1958 roku pojemność 250 ccm.

I na deser, motocykl BMW R2 produkowany od 1931 do 1936 roku. Złowiony kilka lat temu przez Michała przy pomocy magnesu neodymowego… w Wiśle!

Motocykl Audi DKW. Na temat okoliczności jego odkrycia wiele nie jestem w stanie powiedzieć, zdjęcia pojawiły się na jednej z wschodnich grup.

Niemiecki motocykl Zundapp KS-750, został znaleziony w południowym Bugu na Ukrainie w 2000 roku. Motocykl został wrzucony do rzeki w wyniku wybuchu pocisku. Razem z nim znalezione zostały podobno rzeczy osobiste i broń żołnierzy.

Motocykl Sokół 1000 nie trzeba chyba nikomu przedstawiać… to przedwojenna Polska legenda motoryzacyjna. Silnik do takiego motoru znalazł Łukasz z Grzegorzem ponad 4 lata temu w woj. Lubelskim. Wiem że posłużył do rekonstrukcji więc możliwe że dziś jeździ po naszych szosach 😉

Trafiony 28 grudnia 2022 roku w okręgu Kaliningradzkim rzadki motocykl „BMW R 35” z okresu II wojny światowej.

Znalezisko z kwietnia 2023, trafiony na Dolnym Śląsku i podesłany przez jednego z fanów – jedna z legend polskiej historii motoryzacji MZ ES 250/0 tzw. ”Jaskółka”

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Magnesy neodymowe o udźwigu od 180 do aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam! Magnesy posiadają dwa uchwyty – górny i boczny, jeden wykorzystuje się łowiąc np. w studniach lub z mostu a drugi z brzegu.

13 KOMENTARZE

  1. taki moocykl po 70 latach w ziemi to juz na wiele się nie przyda ..widzę r35 ,NSu ,ale ta Jawa?to lata 50te…. chłopaki zajumali w obawie przed mlicją zakopali ..

  2. z mojego R 51 (nie uwzględnionego tutaj- bo przecież w Polsce nie znajduje się niczego 😉 był spory pożytek i jucha dała się wyremontować… 🙂

    • Niby kto? Większość tych motorów jest znaleziona za wschodnią granicą, jeden w Holandii a tylko jeden jest wyłowiony u nas. Nie znalazł go nikt wykrywaczem, trudno uznać go za zabytek… a sprawa ma już całkiem sporo lat [; Zdjęcia po internecie krążą od dawna i nikt się nikim nie interesował, ja natomiast wszystko co znalazłem lub dowiedziałem się na ich temat napisałem pod fotkami.

      • Przez lata po pracy chodziłem z wykrywaczem. To wspaniały sposób spędzania wolnego czasu był. Był bo teraz jest to już nie wykroczenie tylko sprawa karną i więzienie. Jaką jest szansa na wykopanie motoru itp. bez wykrywacza? Minimalne. A z wykrywaczem karalne. Chyba że się ma pozwolenie ale wtedy nie ma co marzyć o zabytkowej rzeczy na własność. W naszym kraju oczywiście…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.