Bardzo ciekawe odkrycie dokonane przez poszukiwacza na terenie Rumunii. Przy pomocy wykrywacza metali znalazł żelazny miecz który ma pochodzić z XVI wieku.

Jak poinformował na swojej stronie dyrektor departamentu Kultury Botoşani Dănuţ Huţu(odpowiednik naszego WKZ). Miecz, o którym istnieją przesłanki wskazujące na to, że pochodzi z XVI wieku, został odkryty na terenie miejscowości Stânceşti w powiecie Botoşani w Rumunii. Do odkrycia doszło 9 marca 2021 roku.

Jak podaje cytowane źródło, odkrycia dokonała wykrywaczem metalu osoba fizyczna posiadająca do tego odpowiednie upoważnienie. Broń została przekazana władzom i zostanie poddana konserwacji oraz opracowaniu, by można powiedzieć trochę więcej na temat jej historii.

„Najwyraźniej jest to przypadkowe odkrycie. To średniowieczny miecz, który został przekazany Dyrekcji ds. Kultury i wysłaliśmy go do Muzeum Okręgowego w celu ekspertyzy naukowej. Po zbadaniu będziemy dokładnie wiedzieć, jaka jest jego wartość historyczna. Mamy nadzieję, że będzie to epokowe odkrycie, które jest ważne dla poznania przeszłości naszego powiatu.”– powiedział Huţu.

Nie tak dawno bo końcem stycznia pisałem o bardzo podobnym mieczu odkrytym na terenie naszego kraju. Możecie przeczytać o tym poniżej.

Będąc jednak przy temacie mieczy, jeśli nie widzieliście wcześniej to musicie koniecznie zobaczyć ten filmik który niedawno publikowałem na swoim kanale YT.

Film z odkrycia i wydobycia średniowiecznego miecza!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.