Znalazł na strychu pistolet i zaniósł na komendę

Pistolet Sauer
Pistolet Sauer fot. policja.gov.pl

To że na strychu można odkryć różne skarby wiadomo nie od dziś. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego w woj. warmińsko-mazurskim sprzątając swój znalazł tam pistolet Sauer. Broń została zabezpieczona przez policję i trafi do laboratorium.

72-latek mieszkający w Górowie Iławeckim w powiecie bartoszyckim przyniósł do miejscowego komisariatu pistolet. Emeryt powiedział policjantom, że znalazł go w czasie sprzątania swojego strychu, a dokładniej w od lat nieużywanej wędzarni w kominie. Pistolet zalegiwał pod grubą warstwą sadzy.

Funkcjonariusze ustalili, że jest to pistolet marki Sauer&Sohn kal. 7,65 mm. Po wstępnym rozpoznaniu pirotechnicznym okazało się, że broń jest załadowana i ma podpięty magazynek, który prawdopodobnie jest pełny. Broń jest mocno skorodowana i nie jest możliwe odczytanie jej numerów seryjnych. Trudno też określić rok, z którego pochodzi. Tego rodzaju broń była produkowana w Niemczech już przed II Wojną Światową, wzór tego konkretnego pistoletu pochodzi z 1913 roku.

Broń została zabezpieczona i będzie poddana badaniom w laboratorium kryminalistycznym.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopania, koszulki, KUBKI, monety i wiele innych – zapraszamy na: sklep.zwiadowcahistorii.pl

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.