400-letnie działo okrętowe wyrzucone na brzeg przez morze!

1
armata na plaży
400-letnia armata znaleziona na belgijskiej plaży

XVII-wieczną armatę morską odkryto na plaży między Wenduine i Blankenberge w zachodniej Belgii. Znaleziono ją w trakcie trwającego od II wojny światowej nieustannego rozminowywania plaży.

Niezwykłe znalezisko na belgijskiej plaży w prowincji Flandria, dokonała go ekipa zajmująca się regularnym rozminowywaniem wybrzeża z pozostałości po II wojnie światowej, które nieustannie morze wyrzuca na brzeg. Jest to 400-letnie działo okrętowe o długości 2,5 metra!

„Jest jeszcze o wiele za wcześnie, aby wyciągać wnioski na temat jego pochodzenia, ale biorąc pod uwagę miejsce i kształt, nadal można wydedukować kilka rzeczy.” – mówi Sven Van Haelst, archeolog morski z Flanders Marine Institute. Dodaje również że „Jest to naprawdę wyjątkowe znalezisko.”

Armata podejmowana z plaży przez ciężki sprzęt

Takie działo które spoczywało na dnie 400 lat pokryte jest grubą warstwą osadu, oraz z pewnością uległo korozji zalegając w słonej wodzie. Musi zostać więc wpierw oczyszczone i zakonserwowane, zanim naukowcy będą w stanie dokładnie określić jego pochodzenie. Plaża jak widać ma to do siebie że można na niej znaleźć nie tylko bursztyny ale i naprawdę wyjątkowe przedmioty.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.