Broń znaleziona w bydgoskiej kamienicy trafiła do Muzeum

0
Karabinek Mauser i rewolwer znalezione w trakcie remontu bydgoskiej kamienicy fot. Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Znaleźli broń w trakcie remontu poddasza w jednej z kamienic w Bydgoszczy. Teraz trafiła ona do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy i wkrótce będzie można ją podziwiać.

Kilka dni temu prokuratura po specjalnym sprawdzeniu broni zdecydowała o przekazaniu jej do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Broń została znaleziona w trakcie przeprowadzanego remontu na terenie tego miasta.

Jest to dokładnie karabinek Mauser Kar98k kalibru 7,92 mm, który został wyprodukowany w 1938 roku. Razem z bronią długą znaleziono i przekazano rewolwer kalibru .320, który został wyprodukowany najprawdopodobniej na terenie Belgii.

Razem z bronią przekazano amunicję z którą została znaleziona razem z bronią oraz późnowojenna, niemiecka ładownica do amunicji. Wśród wspomnianych naboi do Mausera znajdują się również takie które zostały wyprodukowane w 1945 roku. Natomiast amunicja do rewolweru który trzeba podkreślić że ma dość rzadki kaliber .320, została wyprodukowana na terenie polskich Zakładów Amunicyjnych „Pocisk”. Świadczyć o tym mogą wybite na niej cechy „PK” należące do polskiego producenta.

Nie jest to pierwsza broń przekazana przez prokuraturę do Muzeum Wojsk Lądowych, nie tak dawno bo w marcu tego roku informowaliśmy Was o przekazaniu do tej placówki pistoletu Mauser C96 tzw. „Komisarz” i rewolweru typu „Buldog”.

Myślę dobrze się dzieje że taka broń bez niszczenia jej przez pozbawianie właściwości bojowych trafia do takich placówek, są to z pewnością ciekawe eksponaty które po konserwacji będą cieszyć oko wielu zwiedzających.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.