Chiny. 13 ton złota znaleziono w piwnicy byłego urzędnika! (FILM)

2
13 ton złota znalezione w piwnicy byłego chińskiego burmistrza fot. screen z Liveleak

W sumie 13 ton złota, do tego ogromne ilości gotówki w różnych walutach (dolary, euro, juany) znaleziono w piwnicy byłego chińskiego burmistrza prowincji Hainan.

Pracownicy Narodowej Komisji Nadzoru (chińskiej agencji antykorupcyjnej) przeszukali dom towarzysza Zhanga Qi i odkryli 13 ton (trzynaście ton – sic!) złota w tajnej piwnicy jego prywatnego domu. Nawiasem mówiąc, jest to więcej niż łączne rezerwy złota na Litwie, Łotwie i Islandii razem wzięte.

Półki w tajnym pomieszczeniu aż uginały się od złota pochodzącego z łapówek fot. screen z Liveleak

Według nieoficjalnych raportów władze przejęły również ogromną ilość gotówki w różnych walutach (dolarach, euro i juanach), o łącznej wartości 268 miliardów juanów, czyli 34 miliardów euro! Zgodnie z chińskim prawem dotyczącym korupcji urzędnika czeka kara śmierci.

Fragment filmu z poszukiwań kosztowności w domu urzędnika:

Pochodzące z legalnego źródła XVII-wieczne SREBRNE MONETY jak i preparat do czyszczenia numizmatów i nie tylko znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


2 KOMENTARZE

 1. Także – 34 miliardy dolarów to 34 tysiące (tak, tysiące) kupek pieniędzy, wielkości banknotu 100 dolarowego o wysokości 1,5 metra (tak, półtorej metra wysokości)

  Milion dolarów w nowych banknotach, to stos wysokości 1,1 m – banknoty nowe i 1,5 metra – używane (0,11 i 0,15 grubości, norma fabryczna)

  A miliard to tysiąc takich, wielkości banknotu stosów

  No to 34 x tysiąc milionów i mamy 34 miliardy $

  Wielkość banknotu 100 $ to 156 x 66,3 mm , więc możecie obliczyć jaką powierzchnie one zajmowały.

  Euro i Juany są większe, Juan mniej wart, więc założyłem, że w piwnicy znaleziono tylko USD 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.