Depozyt broni i amunicji znaleziony przy rozbiórce byłego posterunku (GALERIA)

2
Broń znaleziona w trakcie rozbiórki posterunku policji w Ostrogu

W trakcie rozbiórki byłego departamentu policji w mieście Ostróg w rejonie Równego, znaleziono ukryty depozyt broni, amunicji i granatów. Większość znalezionych militariów pochodzi z okresu II Wojny Światowej.

Wyburzony posterunek policji w Ostrogu na terenie Ukrainy

Ostróg jest to miasto na Ukrainie, w obwodzie rówieńskim. Jest siedziba rejonu ostrogskiego a do 1945 leżał w Polsce, w województwie wołyńskim. W dniu wczorajszym w trakcie wyburzania starego miejscowego posterunku policji, które prowadzone jest w związku z budową nowego trzypiętrowego gmachu znaleziono mały arsenał broni. Informacją tą podzielił się rzecznik ukraińskiej policji Siergiej Knyazev.

W sumie znaleziono 2 granaty węgierskie M-36, 4 niemieckie trzonkowe granaty M-24, 2 radzieckie granaty RDG-33, samopowtarzalny pistolet austro-węgierski firmy Steyr M1912. Dodatkowo amunicja różnych kalibrów, głównie do karabinów różnego rodzaju z okresu II Wojny Światowej, część na pasach część w skórzanych ładownicach. Do tego wszystkiego radzieckie karabiny Mosin, w tym jakieś skrócone samoróbki 'obrzyny’.

Przy tym wszystkim znaleziono pocztówki i inne artefakty z II Wojny Światowej. Nie jest wiadome co znajdowało się dokładnie wcześniej w tym budynku, sugeruje się że był to posterunek policji lub siedziba UPA, mówi się również o więzieniu NKWD.

Pod pomieszczeniami okazuje się że jest jeszcze kilka niezbadanych pomieszczeń piwniczych, ciekawe co one mogą w sobie ukrywać?

Jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!


Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.