Zdjęcie które zna większość z Was… jednak czy znacie historię katastrofy, którą uwiecznia? To dokładnie 22 października 1895 na dworcu Gare Montparnasse w Paryżu doszło do tego niecodziennego wypadku!

Dokładnie 22 października 1895 w Paryżu doszło do katastrofy kolejowej na dworcu Gare Montparnasse. Podczas zbliżania się do stacji hamulce w pociągu odmówiły posłuszeństwa i cały skład przetoczył się przez peron, staranował bufory, przebił ścianę dworca (miała grubość 60 cm) i wypadł na zewnątrz. Lokomotywa uderzyła w chodnik na znajdującym się tu Place de Rennes – a że peron znajdował się na wysokości kilku pięter (10 metrów nad ulicą), pociąg zawisł pomiędzy wybitą ścianą a chodnikiem.

Wisząca z wybitej dziury lokomotywa była sporą sensacją, którą każdy chciał zobaczyć – przyciągała tłumy gapowiczów, oraz wielu fotografów. Ciekawe w tym jest to, że mimo iż powstało bardzo dużo zdjęć z tego wydarzenia, to dziś bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić kto w ogóle jest autorem właśnie tego najbardziej znanego… szczególnie że dużo zdjęć powstało nawet kilka dni po katastrofie. Pierwszy raz fotografia została opublikowana w magazynie La Nature dnia 9 listopada 1895 roku. Śmierć poniosła kobieta, przechodząca wzdłuż ściany dworca, kilka osób zostało ciężko rannych.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.