Dwie sztaby złota ukryte w puszce na maskę z IIWŚ

sztabki złota
Sztabki złota w niemieckiej puszce na maskę przeciwgazową

Przypomnienie niezwykłego odkrycia sprzed 4 lat kiedy to poszukiwacze znaleźli wtedy dwie złote sztaby ukryte w niemieckim pojemniku na maskę przeciwgazowa!

O takim znalezisku większość z nas może tylko pomarzyć, co nie znaczy że nie mają one miejsca. Myślę jest to idealne znalezisko do kategorii ’Fotografie i artefakty z krótką historią’. Dokładnie 4 lata temu internet obiegły zdjęcia i informacja o odkryciu 2 złotych sztab ukrytych w niemieckich puszkach na maskę przeciwgazową z okresu II wojny światowej. Z pewnością był to czyjś łup wojenny, jak widać front wschodni musiał „wchłonąć” poprzedniego właściciela, który ukrył lub zgubił w walce swój skarb.

Miejsce gdzie miało dojść do odkrycia to dystrykt Kirowski w obwodzie leningradzkim na terenie Rosji. Podobno puszka znajdowała się w bagnie. Tak naprawdę, nigdy jednak nie dowiemy się gdzie dokładnie była ukryta.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.