Handlował w sieci militariami – został zatrzymany przez służby (GALERIA)

1
W Toruniu zatrzymano dwóch mężczyzn za handel "bronią" kolekcjonerską fot. policja.gov.pl

Policjanci z wydziału kryminalnego toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, obaj są podejrzani o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Stosując się do nomenklatury medialnej powinienem napisać że w ich mieszkaniach znaleziono kolejny „arsenał”.

Owszem w domach podejrzanych policjanci zabezpieczyli przedmioty zawierające materiały wybuchowe, amunicję i elementy broni palnej w tym całkowicie bezpieczne puste łuski. Jak się można domyślać 33-latek z Torunia i 51-letni mieszkaniec woj. lubuskiego nie planowali żadnego zamachu… Mężczyźni na ten moment usłyszeli zarzuty za posiadanie i handel bronią oraz amunicją. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 8 lat więzienia.

Dokładnie w piątek (24.01) kryminalni z toruńskiej komendy weszli do dwóch domów jednorodzinnych na osiedlu Wrzosy. Policjanci zdobyli informacje, które świadczyły o tym, że 33-letni mężczyzna użytkujący te posesje może przechowywać tam niebezpieczne militaria. Te przypuszczenia potwierdziły się. W pomieszczeniach funkcjonariusze odnaleźli między innymi przedmioty zawierające materiały wybuchowe (korpusy pocisków i pociski różnego kalibru), granat ręczny i moździerzowy, amunicję strzelecką, zapalniki różnych typów oraz proch strzelniczy. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście elementów różnych rodzajów broni, które zostaną zbadane przez biegłego z zakresu bronioznawstwa.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że militaria pochodzą  z czasów II wojny światowej. 33-latek zajmował się nielegalnym wykopywaniem broni i amunicji a następnie oczyszczał i pozbawiał cech użytkowych po czym sprzedawał za pośrednictwem internetu.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 51-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci również odnaleźli amunicję i elementy broni.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji oraz handlem nimi. Prokurator zadecydował by do czasu zakończenia postępowania objąć ich policyjnym dozorem. Obydwoje muszą również wpłacić poręczenie majątkowe. Cała sprawa ma być może związek z zatrzymanym za te same czyny i zarzuty innym 20-sto letnim handlarzem, militariów. W obu przypadkach zatrzymani wpadli przez swoją działalność na internetowych portalach.

Magnesy neodymowe o udźwigu od 180 do aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.