Wielkopolskie. Broń i amunicja znalezione w trakcie remontu (GALERIA)

0
Niezwykle dobrze zachowany pas z amunicją, wygląda jak by ukryto go wczoraj fot. policja.gov.pl

Komenda Powiatowa Policji w miejscowości Ostrzeszów otrzymała zgłoszenie o tym, że na terenie prywatnej posesji doszło do znaleziska przedmiotów pochodzących z okresu II wojny światowej. W tym niezwykle ciekawego karabinu – pierwszy znaleziony w Polsce Garand M1.

W ubiegły czwartek policjanci z KPP Ostrzeszów, udali się do miejscowości Salomony gm. Czajków, gdzie właściciel prywatnej posesji zgłosił znalezienie skrzyni z amunicją. Policjanci udali się pod wskazany adres i potwierdzili powyższe. Okazało się, że podczas prac budowlanych w pomieszczeniu gospodarczym, właściciel posesji wykopał metalową skrzynie, w której znajdowała się amunicja wojenna od broni maszynowej. Amunicja została bardzo dokładnie zakonserwowana zanim została zakopana, i pomimo upływu lat zachowała się w bardzo dobrym stanie technicznym, można by rzec, że w stanie do dalszego użytku.

Patrol Saperski z jednostki w Brzegu fot. policja.gov.pl

Na miejsce wezwano, Patrol Saperski z Brzegu, w celu zabezpieczenia znalezionych jednostek amunicji oraz sprawdzenia pozostałej części terenu pod kątem ujawnienia kolejnych „skarbów ziemi”. Policjanci z Ostrzeszowa zabezpieczali miejsce na czas prowadzonych czynności.

Następnie w piątek patrol rozminowania ujawnił na posesji kolejne przedmioty pochodzące z okresu wojennego. Wśród nich broń maszynowa, która w znacznym stopniu uległa rozkładowi, szczególnie w części drewnianej. W całości zachowała się lufa. Znaleziono również kolejne sztuki amunicji. Łącznie wykopano 313 szt. amunicji strzeleckiej oraz lufę karabinu. Skrzynka z amunicją 30-06 w taśmach do Browninga M1919, karabin to jest amerykański samopowtarzalny Garand M1 – a te 8 nabojowe ładowniki są właśnie do niego. Jest to więc bardzo nietypowe znalezisko jak na nasze tereny.

Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i zabrane przez Patrol Saperski.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.