Ten niezwykły okaz broni jakim jest 9-lufowy muszkiet skałkowy budzi wielkie zdziwienie u wszystkich. Nie każdy jednak wie że ten zabytek znajduje się na ekspozycji w Muzeum Narodowym w Krakowie.

9-lufowy muszkiet skałkowy

„Broń i Barwy” to wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, którą polecam i zachęcam serdecznie do odwiedzin. Na przestrzeni 1200 metrów kwadratowych zaprezentowanych zostało ponad 2000 eksponatów związanych z dawną wojskowością od czasów średniowiecza do II wojny światowej. Znajduje się tam wiele wyjątkowych zabytków o których można by sporo napisać, jednak to właśnie niezwykły zbiór broni skupia na sobie największą uwagę. Zobaczcie sami kilka tych przepięknych świadectw poziomu sztuki i rzemiosła…

Jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!


Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

  1. tytułowa broń to ani muszkiet ani skałkowa – zamek kołowy a tego rodzaju broń woziło się na pewnego rodzaju wózka lub opierało na pewnego rodzaju stojaku — muszkiet to długa broń dla samodzielnego muszkietera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.