Lublin. Złote monety o wartości 1,2 mln straciła oszukana emerytka

11
Zdjęcie poglądowe - skarb złotych dolarów odkryty przez małżeństwo w USA

Starsza kobieta wierząc że bierze udział w akcji policyjnej oddała oszustom oszczędności życia. Fałszywi policjanci pod przykrywką zasadzki na przestępców ukradli 92-letniej kobiecie znaczną ilość złota.

Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek na terenie Lublina. Do jednej z seniorek mieszkających na terenie miasta zadzwoniła kobieta podająca się jako policjantka o nazwisku Małgorzata Żmuda. Pod pretekstem pilnej pomocy w rozpracowaniu niebezpiecznych oszustów, poprosiła starszą kobietę o pomoc i wypożyczenie „przynęty” do rzekomej zasadzki.

Bez weryfikacji policjantki ani historii mieszkanka Lublina uwierzyła w tę wymyśloną historię. Na polecenie oszustki wybrała się do banku, gdzie w skrytce miała zdeponowane oszczędności życia w postaci numizmatów – złotych rubli i dolarów.

Emerytka opróżniła skrytkę i w bramie jednej z kamienic w centrum Lublina przekazała podającemu się za policjanta wspólnikowi dzwoniącej oszustki. Dopiero po jakimś czasie gdy kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła się na komendę policji. Służby podają że wartość skradzionych monet jako sam kruszec to ok. 1 200 000 zł. Wartość numizmatyczna skradzionych oszczędności może być znacznie większa.

Jak widać wciąż po wielu kampaniach by nigdy Policji nie dawać żadnych pieniędzy, wciąż zdarzają się osoby które bez problemu w dobrej wierze gotowi są oddać cały swój majątek.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


11 KOMENTARZE

    • A może miała to zapisane w spadku w wnuczkowi? Ja pierd… co za zawiść. Może uczciwie pracowała i się dorobiła w ciągu całego życia, a może to był spadek po jej rodzicach? Ale lepiej napisać, że stara baba to po co jej, lepiej niech mi odda to ja wydam i gospodarka zyska. Ha tfu!

      • Takich skurwieli życie powinno kopać do śmierci. Gowno obchodzi mnie skąd kobieta miała. Taka kradzież jest niemoralna. Rozumiem opierdolic bank, zlupic takiego zukerberga czy gatsa, ale w taki tchurzliwy sposób to już najgorszy sort kryminalny

  1. Wendenku, a co z rodziną która mogła wziąć to po tej pani? Albo chociaż mogła wziąć do grobu, kto wie? Niezły jesteś skoro pochwalasz złodziejstwo.

  2. Partyzanci w trakcie II wojny „czasami” wchodzili w posiadanie takich monet. Sprawców zapewne trzeba szukać wśród najbliższej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.