Niezwykłe spotkanie po 30 latach – pilot myśliwca odnalazł swój samolot!

0
Polski pilot samolotów myśliwskich i jego nostalgiczne spotkanie po latach...

Gdyby popularny #30YearsChallenge był dyscypliną ten polski pilot samolotów myśliwskich zapewne by go wygrał! Po blisko 30 latach odnalazł swoją maszynę i powtórzył zdjęcie sprzed lat…

Bohaterem tej fotografii z krótką historią” jest Andrzej Rogucki, który w Wojsku Polskim jako pilot służył przez 16 lat. W tym czasie latał i wyszkolił się w pełni na samolotach; PZL TS-11 Iskra, Lim-5 (rodzima wersja MiG-17), MiG-21 oraz już bardziej współczesnym i nowoczesnym myśliwcu typu MiG-29. Spotkanie po latach widać że przyniosło mu bardzo dużo radości i satysfakcji.

„Korzystając z obecności w rejonie Kobylnicy postanowiłem odwiedzić starego kumpla z wojska… Ma się nieźle co mnie niezmiernie cieszy tym bardziej, że mamy wspólną historię. Dobrze, że nie trafił na żyletki tylko do aeroklubu!” – dodał Andrzej Rogucki na temat swojego spotkania po latach

Pierwsze zdjęcie naszego pilota myśliwców zostało zrobione w maju 1990 roku, tuż po jego pierwszym samodzielnym locie. Miało to miejsce w trakcie pełnienia służby na lotnisku 41 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego (41. PLM) w Malborku.

Drugie zdjęcie natomiast zostało zrobione w maju 2018 roku, przy lotnisku Poznań-Kobylnica. Właśnie dokładnie tam, przy wjeździe do siedziby Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej można dziś znaleźć samolot MiG-21MF. Myśliwiec otrzymał co prawda nowe malowanie – jednak wciąż jest to ta sama maszyna, którą Pan Andrzej latał blisko 30 lat temu.

Być może po tej publikacji znajdą się również inni piloci, którzy odbywali swoją służbę latając na samolocie MiG-21 o numerze „6814” i posiadają podobne zdjęcie? Koniecznie wtedy do nas napiszcie!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.