Płonie wieża kompleksu pałacowo-zamkowego w Żarach. To prawdopodobnie podpalenie!

0

Jak informują liczne media dzisiaj (13.10.2019) około godziny 21:30 na wieży kompleksu pałacowo-zamkowego w Żarach wybuchł pożar! Nie było to najprawdopodobniej przyczyną przypadku.

Jak podają źródła Państwowej Straży Pożarnej w Żarach około 12:40 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie na temat pożaru zabytkowej drewnianej wieży kompleksu pałacowo-zamkowego w Żarach. Strażaków początkowo przerosła skala żywiołu i wezwali posiłki, w akcji uczestniczy w sumie 15 zastępów Straży Pożarnej i na ten moment sytuacja wydaje się opanowana.

Około godziny 22:20 część drewnianej wieży zawaliła się na dach reszty kompleksu przenosząc pożar na poddasze. Pożar jest zlokalizowany na wysokości 40 metrów co znacznie utrudnia pracę strażakom. Na ten moment sytuacja wydaje się już być opanowana.

Cały kompleks oczywiście jest wpisany do rejestru zabytków. Budynek należy do prywaciarza oraz był zaniedbany i nieużytkowany. Podobno była planowana jego kosztowna renowacja. Na szczęście nie ma osób rannych ani poszkodowanych w tej całej dla naszej kultury i dziedzictwa tragedii.

Jak się okazuje jest kilku świadków którzy twierdzą że około godziny 21, będąc w pobliżu zamku – usłyszeli wystrzał z racy! Można o tym przeczytać m.in. w komentarzach pod postem na profilu FB „Gazeta Regionalna”, który wyżej został zamieszczony w artykule. Pikanterii dodaje wszystkiemu informacja że jutro tzn. 15.10 Zamek (sam bez pałacu) miał przejść w darowiznę na rzecz Miasta!

Screen z dyskusji na profilu FB „Gazeta Regionalna”

Jeśli relacje świadków się potwierdzą to miejmy nadzieję że winni zostaną złapani i ukarani za swoje czyny.

Pochodzące z legalnego źródła XVII-wieczne SREBRNE MONETY jak i preparat do czyszczenia numizmatów i nie tylko znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.