W sumie 55 egzemplarzy broni krótkiej i długiej przekazali w minionym tygodniu mazowieccy policjanci z Radomia do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach.

Różnego rodzaju broń palna (pistolety, sztucery, dubeltówki, pistolety gazowe oraz kniejówka), która znajdowała się w depozycie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu. Znalazła się tam ze względu na zdeponowanie jej przez osoby, którym cofnięto pozwolenie na posiadanie broni lub śmierci uprawnionych do jej posiadania. 

Zrzeczenie się przez właścicieli przysługującego prawa rzeczowego na rzecz skarbu państwa umożliwiało zwiększenie zasobów muzeum. Współpraca Policji z podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie kultury umożliwi dalsze powiększanie zbiorów muzealnych.

Zdjęcia: Policja.gov.pl

W przekazaniu broni Mariuszowi Murawskiemu, Dyrektorowi Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej uczestniczył insp. Jakub Gorczyński, pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

Muzeum, do którego trafiła broń aktualnie posiada eksponaty związane z historią militarną.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.