Blisko 400 sztuk amunicji pochodzącej z czasów II wojny światowej oraz również współczesne naboje zostały zabezpieczone przez policję u 53-letniego mężczyzny z okolicy Rumi.

W czwartkowe popołudnie policjanci w Rumi otrzymali zgłoszenie, z którego miało wynikać, że 53-letni mężczyzna znalazł amunicję w lesie i przyniósł ją do domu. Służby nie podały czy do odkrycia doszło przy użyciu wykrywacza, jak i również kto życzliwy mężczyźnie, złożył donos.

Na miejsce natychmiast udał się patrol policji który zabezpieczył wskazaną przez znalazcę amunicję z okresu II wojny światowej – 90 sztuk naboi karabinowych. W związku z istniejącym podejrzeniem o posiadaniu większej ilości nielegalnych przedmiotów przeprowadzono przeszukanie mieszkania oraz budynków gospodarczych. W wyniku przeprowadzonych czynności przeszukania policjanci  znaleźli 3 współczesne naboje myśliwskie oraz 247 naboi KBKS.

Amunicja została oczywiście zabezpieczona. Na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie, którego 53-latek nie posiadał. Niewykluczone jest, że mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Za przestępstwa z ustawy o Broni i Amunicji grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. O jego dalszym losie ma zadecydować sąd.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


4 KOMENTARZE

  1. Rudy😁 i cyk do płokułatuły donos
    A pozatym koleś se zbierał i nikomu krzywdy nie robił a dzielni policjanci dostaną podatki za wykrycie.

  2. Mial i co z tego. Nie uzywal. Ale zawsze sie znajdzie ktos zyczliwy. Mam nadzieje za jak go puszcza to zyczliwemu splonie np. stodola. Albo traktor. To powinno oduczyc sasiadow zyczliwosci…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.