Trzech poszukiwaczy z Polski w Anglii… i ich świetne znaleziska!

0
"Skarby" znalezione przez naszych trzech rodaków minionej niedzieli na terenie Anglii

To była naprawdę udana niedziela dla naszych trzech rodaków poszukujących 'skarbów’ na tzw. „Wyspie Skarbów” – tak właśnie w żargonie poszukiwaczy określa się Wielką Brytanię.

Polska grupa detektorystów 'Gladius Explorers’, poszukująca na co dzień na terenach Anglii zaliczyła bardzo udane niedzielne poszukiwania. Dobrą passę rozpoczął Piotr, który znalazł srebrną monetę panującego w XI wieku Wilhelma I Zdobywcy. Król Anglii, książę Normandii panujący od 3 lipca 1035 roku do 9 września 1087 roku. Był on nieślubnym synem księcia Normandii Roberta I Wspaniałego, zwanego również Robertem Diabłem. Jego matką była Herleva (lub Herletta), najprawdopodobniej córka Fulberta, garbarza z Falaise.

Chwilę później kolejną srebrną monetę znalazł Zbyszek, wydobył na światło dzienne numizmat Henryka I. Był to najmłodszy syn wspomnianego wcześniej Wilhelma I Zdobywcy i Matyldy – córki Baldwina V, hrabiego Flandrii. Henryk I został koronowany na króla Anglii w 1100 roku, władał aż do 1135. Zwróćcie uwagę na wybitnie dobry stan zachowania monety!

Cały dzień jednak 'podsumował’ Rafał „Raptus”, o którego odkryciach mogliście już wcześniej przeczytać na naszej stronie(złota moneta znaleziona przez Rafała i pierścień z XVI wieku również naszego rodaka). Znalazł w sumie 4 srebrne średniowieczne monety! Pieczętując to wszystko pochodzącym prawdopodobnie z XVII wieku złotym „posy ring” – obrączką z wewnętrzną inskrypcją, popularną w XV i XVII wieku. Inskrypcja w jej wnętrzu brzmi „GOD ALONE MADE US TWO ONE”.

Gratulujemy chłopakom niezwykłych znalezisk i świetnego weekendu!

…a Wam przypominamy że jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i koniecznie napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.