Próbowała zakopać przed blokiem granat… w domu kolekcja militariów z II Wojny Światowej

4
Próbowała zakopać przed blokiem granat... w domu kolekcja militariów z II Wojny Światowej fot. policja.gov.pl

Funkcjonariusze policji Komisariatu w Boguszowie Gorcach zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy trzymali w domu pocisk artyleryjski, granaty, amunicję oraz broń(czeską wiatrówkę). Cały „arsenał”, pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, mundurowi znaleźli w mieszkaniu zajmowanym przez 45-letnią matkę i jej 22-letniego syna. Wezwani do interwencji po jej niecodziennym zachowaniu… Obecnie saperzy z JW w Głogowie zabezpieczyli odkrytą w mieszkaniu kolekcję.

Funkcjonariusze z komisariatu w Boguszowie Gorcacj zostali poinformowani, że przed jednym z bloków przy ul. Kopernika w Mieroszowie kobieta usiłuje zakopać przedmiot  przypominający granat. Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol, który potwierdził zgłoszenie. Kobieta oświadczyła, że w domu ma jeszcze więcej takich przedmiotów. W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 45-latkę i jej 22-letniego syna policjanci ujawnili 2 szt. granatów, 2 szt. pocisków artyleryjskich, pocisk do granatnika, amunicję oraz broń(czeską wiatrówkę). 

Cały arsenał, pochodził prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. W związku zagrożeniem podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób na obszarze 300 metrów od miejsca zdarzenia. W sumie z sześciu budynków wielorodzinnych  ewakuowano 70 osób. Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie zagrożony obszar został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków.

Jeszcze dziś zarówno matka jak i syn zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. 22-latek odpowie min. za posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz „gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

4 KOMENTARZE

  1. Swietnie. Czerwony pasek na tzw lyzce w granacie na foto nr1 swiadczy ze jest to zapalnik szkolny do granatow. Nie ma zagrozenia wybuchem. Wiatrowke mozna na allegro kupic, bez pozwolenia. Reszta smiecie. Bije po oczach nie liczenie sie z kasa podatnika. Na 1 rzut oka widac ze tu nic nie ma niebezpiecznego . Po co ich ciągnąć po tzw dolkach, komendach? Robicie statystyki. I tyle.

  2. Widzę sam złom jakieś skorupy,granat ćwiczebny ale jeśli pocisk moździerzowy był cały no to dobrze że go zawinęli. Zabranie wiatrówki wzbudza politowanie, widocznie wzięli to tylko po to aby ładnie to wyglądało gdy prokurator będzie zapoznawał się z materiałem dowodowym 🙂

  3. typowe robienie papierów i oskarżenia za same śmieci elementy które widać nie podlegają pod żadną ustawę typowy komunizm na taką Polskę ja nie głosowałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.