Kolejny niezwykły skarb rzymskich monet został odkryty na terenie Wielkiej Brytanii przy użyciu wykrywacza metali. Jak podają osoby będące na miejscu odkryto około 8000 monet z IV wieku n.e.

Do odkrycia doszło na zlocie poszukiwaczy zorganizowanego przez grupę UK History Finders, który odbył się dwa tygodnie temu w okolicy miejscowości Glastonbury w angielskim hrabstwie Somerset. Znalazcą jest Matt Greenwood, a jako ciekawostkę dodam że wspomnianą grupę założył i prowadzi nasz rodak.

Odkryte numizmaty zostały wybite za czasów panowania cesarza Konstantyna oraz Konstantyna II w latach 310-340 naszej ery.

Skarb został zabrany przez archeologa do British Museum gdzie monety mają dopiero zostać dokładnie policzone. Ich ilość opiera się o szacunki z podjęcia – było 15 worków po około 500-600 monet w każdym worku. Tak więc monet po rozdzieleniu może być jeszcze więcej.

Zdjęcia: UK History Finders

Monety spoczywały na sporej głębokości co wpłynęło na ich bardzo dobry stan zachowania, jak podają osoby które były przy eksploracji numizmaty były czytelne jeszcze przed ich konserwacją.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


9 KOMENTARZE

  1. Łodzie ale to nie w Polsce było . Wiem fajna sprawa ale bez przesady. Mydla oczy a chcą nas stłamsić i inwigilować coraz bardziej. Oglądam na YouTube jak facet kopie stare garnki waży złote monety złote posążki ale to też za granicą.

  2. Żebyście tylko nie zapomnieli, że tą chorą ustawę podpisał Maliniak vel budyń TW narciarz. Wysłannik kneseatu pobierający wypłaty w szelkach i obchodzący chenuka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.