Kolekcja 67 sztuk zarekwirowanej broni trafiła do Muzeum im. Orła Białego

7
karabiny i pistolety maszynowe
Broń przekazana do muzeum fot. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Mała kolekcja broni, która została odebrana poprzedniemu właścicielowi za brak zezwoleń trafiła do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W sumie 67 sztuk broni wyprodukowanej w wielu różnych krajach – zaczynając od 1867 roku, przez egzemplarze z I i II wojny światowej.

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej poinformowało na swojej stronie internetowej że od 26 stycznia, powiększyło swoje zbiory o 67 egzemplarzy broni palnej i jej elementów z XIX wieku oraz I i II wojny światowej. Militaria wcześniej należały do mieszkańca powiatu staszowskiego, który nie posiadał żadnych pozwoleń.

„Część z pozyskanych w ten sposób eksponatów pochodzi z końca XIX wieku, reszta z okresu obu wojen światowych. To z pewnością karabiny niemieckie, rosyjskie, austriackie, austro-węgierskie, włoskie, angielskie, francuskie i radzieckie. Według wstępnych ustaleń najstarsza (austriacka) broń pochodzi z 1867 r. Nie brak różnego typu Mauserów, Mosinów, Mannlicherów oraz Beretty i innej broni. Poszczególne egzemplarze są w różnym stanie, często zdekompletowana lub składane z kilku sztuk w jedną. Prawdopodobnie sześć lub siedem z nich stanowi karabiny nie eksponowane dotąd w skarżyskiej placówce.” – poinformowało Muzeum

Decyzją Sądu Okręgowego w Kielcach, cała ta prywatna kolekcja przekazana została placówce w Skarżysku-Kamiennej. Muzeum im. Orła Białego było tylko jednym z czterech miejsc, które wystąpiły o przekazanie tej kolekcji ze względu na jej wartość historyczną.

Źródło i zdjęcia: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

7 KOMENTARZE

  1. I cyk, kolejny raz państwo obrabowało człowieka z jego własności w majestacie bezprawia dla zmylenia przeciwnika nazywanego prawem w niewolniczym pookrągłostołowym państwie o nazwie III RP.

  2. Piękny przykład muzeum bierze zrabowane rzeczy jak swoje. Wstyd brać udział w złodziejstwie na pewno tego ,,muzeum” nie odwiedzę nikomu nie polecę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.